No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Soboťania by mohli začať využívať novú oddychovú zónu už toto leto

14. februára 2023 | | |  | 
Vizualizácia parku Lidl Čistinka. Zdroj: spoločnosť Lidl

RIMAVSKÁ SOBOTA – Na prelome augusta a septembra minulého roka spoločnosť Lidl spustila veľkú hlasovaciu súťaž, vďaka ktorej mestá a mestské časti mohli získať novú oddychovú a spoločenskú zónu.

Obyvatelia R. Soboty a okolia sa opäť zomkli a dokázali, že spoločné odhodlanie ich dokáže doviesť do úspešného konca. Lidl Čistinka bude stáť pri mestskej plavárni.

Článok pokračuje pod reklamou


Hlasovanie síce niekoľko dní vyzeralo tak, že naše mesto sa na prvú priečku neprebojuje, no napokon tisícky ľudí z nášho regiónu zabojovali a ani výpadok hlasovacích kartičiek ich neodradil od posunu na výhernú priečku.

Vizualizácia parku Lidl Čistinka. Zdroj: spoločnosť Lidl

"S mestom Rimavská Sobota, ktoré vďaka svojim obyvateľom vyhralo jednu z prvých Čistiniek na Slovensku, sme v intenzívnom kontakte. Poskytujú nám plnú súčinnosť pri výstavbe, za čo im patrí vďaka. Aktuálne je spracovaná projektová dokumentácia pre konkrétny mestom vybraný pozemok a prebehlo územné rozhodovanie. V najbližších dňoch bude projekt a zmluvné podmienky prerokované v mestskom zastupiteľstve, a po súhlasnom stanovisku bude možné pokračovať ďalším projektovým stupňom výstavby," informovala Martina Sujová, CSR špecialistka komunikácie spoločnosti Lidl.

Vizualizácia parku Lidl Čistinka. Zdroj: spoločnosť Lidl

Dodala tiež, že od týchto krokov bude závisieť, aký bude časový plán samotnej prípravy pozemku na výstavbu zo strany mesta a následne kedy a dokedy prebehne samotná stavba.

"Ak všetko pôjde podľa plánu, veríme, že už v lete tohto roka budú môcť obyvatelia R. Soboty tráviť spoločný čas na Lidl Čistinke a s mnohými z nich sa uvidíme aj na slávnostnom otvorení, ktoré bude užívaniu predchádzať."

Priblížila tiež, že Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Tri z nich majú rozmer 12 x 12 metrov a štvrtým je multifunkčné športovisko s výmerou 15 x 15 metrov.

Vizualizácia parku Lidl Čistinka. Zdroj: spoločnosť Lidl

"Basketbal? Futbal? Volejbal? Stolný tenis? Žiaden problém, na Čistinke padnú mnohé športové rekordy. V ďalších troch častiach sa na ihrisku zabavia najmenší, pod prístreškom si jedlá pripravené na griloch vychutnajú mnohí fajnšmekri, workoutovú zónu využijú mladí i starší. Na Čistinkách sa bude nachádzať aj množstvo lavičiek a zelene. Jednoducho, mestský park jedna báseň! Lepšie však raz vidieť než stokrát čítať."

Rozloha Čistinky je viac ako dvojnásobná v porovnaní so Žihadielkom, hodnota jedného tohto mestského parku je 180 000 eur.

Vizualizácia parku Lidl Čistinka:

Zdroj: spoločnosť Lidl


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross