No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Spoznajte s vašimi deťmi život pravekého človeka cez virtuálnu archeológiu

13. novembra 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Gemersko-malohontské múzeum si pripravilo pre rodiny s deťmi animačný program pod názvom Virtuálna archeológia. Program je zameraný na spoznávanie života pravekého človeka. Uskutoční sa 16. novembra 2022 (streda) o 16.00 hod. Určený je rodinám s deťmi vo veku od 8 do 10 rokov. Vstupné je 2 eurá.

Témou animačného programu je život pravekého človeka v dobe kamennej, bronzovej a železnej. Prostredníctvom rozšírenej reality návštevníkom priblížime zbierkový predmet „spoza skla“.

Článok pokračuje pod reklamou


"Budú s ním môcť virtuálne manipulovať a detailne ho spoznávať. V praktickej časti aktivity budú návštevníci riešiť úlohy na virtuálnej báze s cieľom upriamiť pozornosť na vybrané zbierkové predmety tak, aby im laik porozumel a docenil ich historickú a významovú hodnotu," uviedla Martina Oštrom Mareková, lektorka a kultúrno-výchovná referentka Gemersko-malohontského múzea.

Kapacita programu je obmedzená, preto je potrebné účasť nahlásiť vopred e-mailom na [email protected], alebo osobne v pokladni múzea.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross