No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stavbu zdravotného strediska pribrzdilo verejné obstarávanie. Visí nad nami Damoklov meč, hovorí primátorka

TISOVEC – Výstavba nového zdravotného strediska, na ktoré získal Tisovec dotáciu vo výške takmer približne 780-tisíc eur, mešká. Dôvodom je, že musia opakovať verejné obstarávanie.

Mesto informovalo o získaní dotácii v októbri minulého roka.

Článok pokračuje pod reklamou


„Aktuálne prebieha vyhodnotenie procesu verejného obstarávania na dodávateľa stavebných prác. Celý proces musí byť skontrolovaný Úradom pre verejné obstarávanie. Veríme, že proces výberu zhotoviteľa bude bez nedostatkov a budeme môcť, v čo najkratšom možnom čase pristúpiť k odovzdaniu staveniska,“ uviedla začiatkom októbra minulého roka tisovská samospráva. To, v čo verili, sa však nenaplnilo.

Podľa zverejneného plánu prác malo byť na stavbe rušno už od začiatku tohto roka. Ako pre Rimava.sk uviedla primátorka mesta Irena Milecová, stavbu zdržalo nariadenie opakovať verejné obstarávanie, ktoré muselo mesto zveriť do rúk externej firmy.

„Prebehla kontrola verejného obstarávania. Našli pochybenie, takže verejné obstarávanie musíme robiť nanovo. Natiahne sa nám doba, kedy budeme môcť začať. Finančné prostriedky schválené máme,“ povedala primátorka s tým, že z prvého verejného obstarávania vzišiel víťaz – či sa znova prihlási, je otázne.

„Nič iné nám neostáva, len zopakovať súťaž a čakať, kto sa prihlási. Na krku ale máme Damoklov meč, stavba musí byť ukončená do konca roka 2023 uvedená do prevádzky,“ priblížila primátorka.

Celková výška oprávnených výdavkov projektu je približne 823-tisíc eur eur, samospráva sa bude podieľať na spolufinancovaní projektu čiastkou niečo cez 41-tisíc eur a na financovaní neoprávnených výdavkov čiastkou okolo 46-tisíc eur.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross