No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Študentskou kvapkou krvi chcú aj tento rok prilákať prvodarcov

13. októbra 2014 |  | | |

Študentská kvapka krviZískavanie prvodarcov, najmä z radov mladých ľudí, to je hlavný cieľ kampane, ktorú aj tento rok organizuje  Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR. Študentská kvapka krvi štartuje dnes, 13. októbra. Rimava.sk informovala riaditeľka rimavskosobotského Územného spolku SČK Mária Majerčíková.

Slogan tohtoročnej Študentskej kvapky krvi sa verejnosti prihovára rečou mladých ľudí a slovnou hračkou – sú tu nejakí moji ľudia - Nebuď tuniak a daruj krv! Cieľom kampane je oslovovanie a rozširovanie základne darcov krvi na Slovensku.

Tradične sa s kampaňou spájajú mobilné odbery krvi a ďalšie sprievodné akcie zamerané na šírenie bezpríspevkového darcovstva krvi - náborové workshopy či simulované odbery. Študentská kvapka krvi potrvá do 17. novembra. Zapojiť sa do nej možno aj v Rimavskej Sobote.

„Krv možno darovať  každý utorok  na Hematologicko transfúznom oddelení nemocnice od 6,30 do 9,30 hod. Každý darca krvi počas tejto kampane obdrží malý darček,“ informovala Majerčíková.

Študentská kvapka krvi má celoslovenskú pôsobnosť a už 20-ročnú tradíciu. Slovenský Červený kríž sa rozhodol zapísať názov „Študentská kvapka krvi" do registra ochranných známok Úradu priemyselného vlastníctva SR.

študentská kvapka krvi

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross