No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Suma za pranie a sprchovanie na Dúžavskej ceste by sa mala zvýšiť

Za pranie v práčovni ako aj za sprchovanie a používanie toaliet v Stredisku osobnej hygieny na Dúžavskej ceste v Rimavskej Sobote by sa malo platiť o niekoľko centov viac. Návrh na zvýšenie úhrad za tieto služby predkladá na najbližšie zasadnutie rimavskosobotských poslancov Oddelenie kultúry a starostlivosti o občana na mestskom úrade.

Pôvodná suma 0.38 eur za pranie a sušenie jedného kilogramu prádla by sa podľa predloženého návrhu mala zvýšiť na 0.45 eur. Za 15 minút sprchovania je teraz stanovený poplatok 0.76 eur, zmeniť by sa mal na 0.80 eur. Použitie WC by po novom malo stáť 15 centov, doteraz poplatok predstavoval 0.12 eur.

Ako pre Rimava.sk uviedla Angela Kecskemétyová, poverená vedením oddelenia, režijné náklady súvisiace s prevádzkovaním práčovne a strediska osobnej hygieny sa zvýšili.

„Mesačné náklady predstavujú viac ako tisíc eur. Táto suma zahŕňa energie, materiál, údržbu strojov i budovy ako aj mzdu pre pracovníčku,“ vysvetlila poverená vedúca oddelenia. Podľa jej slov sa v práčovni vlani vypralo 1704 kg znečisteného prádla, stredisko osobnej hygieny využilo 728 obyvateľov Dúžavskej cesty. Zariadenia fungujú od roku 2006, ako Kecskemétyová potvrdila, zaregistrované sú aj na vyššom územnom celku.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross