No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Susedný okres navštívi minister, dôvodom je otvorenie nového CT pracoviska

7. septembra 2022 | | |  | 

LUČENEC - Náš susedný okres navštívi koncom týždňa minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Dôvodom bude slávnostné otvorenie nového CT pracoviska v Lučeneckej nemocnici s poliklinikou.

Nákup zariadenia sa realizoval vďaka úspešnému projektu Posilnenie materiálno-technických kapacít v červenej zóne a ochrana zamestnancov v súvislosti s pandémiou covid-19.

Článok pokračuje pod reklamou


Z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 – 2020 nemonica získala nenávratný finančný príspevok viac ako 916-tisíc eur, z ktorých dobudovala izolované diagnostické pracovisko pre pacientov s covid-19.

"Snahou nemocnice bolo dobudovanie červenej zóny nákupom vybavenia pre prevenciu, diagnostiku a tým aj liečbu takýchto pacientov. Keďže ide o prenosné ochorenie, ktoré aj napriek pokroku v diagnostike a najmä liečbe stále predstavuje trvalú hrozbu pre verejné zdravie, bolo a je prioritou zabezpečiť čo najefektívnejšie podmienky tak, aby nedochádzalo k prenosu ochorenia, a to izoláciou týchto pacientov pri zabezpečovaní diagnostiky a liečby," uviedla výkonná riaditeľka lučenskej nemocnice Daniela Pršebicová.

Ako ďalej informovala, odstránili sa napríklad problematické vyšetrenia CT pľúc pacientom s covid-19. "Ďalšou snahou bolo diagnostiku dostať priamo na oddelenie, kde sa zabezpečí sono pľúc pacientom, bez ich prevozu do iného traktu."

Dodala, že prioritou bolo okrem dobudovania oddelenia aj využitie finančných prostriedkov na ochranu personálu, a to zabezpečenie ochranných osobných a dezinfekčných prostriedkov.

Článok pokračuje pod reklamou


Nemocnica v Lučenci zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pacientom s podozrením na koronavírus, a v prípade pozitívnych výsledkov aj ich liečenie, pre celú južnú časť Banskobystrického kraja. Prevádzkuje infekčné oddelenie s 37 lôžkami a JIS s 5 lôžkami.

Rozšírením a reprofilizáciou dosiahli kapacitu 60 lôžok, pričom v trakte sú k dispozícii aj 3 lôžka oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross