No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Testy nepotvrdili víkendovú hrozbu koronavírusu v R. Sobote. Okresný hygienik však apeluje na zodpovednosť verejnosti.

16. marca 2020 |  | 

V Rimavskej Sobote nepotvrdili víkendovú hrozbu v podobe pacientky, ktorá bola prijatá v nemocnici a mala pozitívnu cestovateľskú anamnézu v rodine s koronavírusom. Na redakciu sa počas víkendu v tejto súvislosti obrátilo viacero čitateľov, ktorí sa o tom dopočuli aj z nemocničného prostredia. Už v sobotu večer bola v nemocnici opáskovaná časť priestorov. Ako dnes pre Rimava.sk uviedol hovorca siete Svet zdravia Tomáš Kráľ, o pozitívnom prípade v súvislosti s nemocnicou v R. Sobote nevedia. Podľa jeho slov sa všetci zaujímali o rodičku, ktorej test vyšiel negatívne. "Aj druhá vzorka bola negatívna," ubezpečil dnes popoludní Tomáš Král s tým, že testovaných prípadov s podozrením je celkovo veľa. "Relevantné informácie sú len tie, kedy sa potvrdí pozitívne testovanie," dodal. V nemocnici sa však pripravujú aj na pacientov s podozrením na tento vírus zriadením samostatného pracoviska.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa medializovaných informácií dnes pribudli dve pozitívne vzorky na Slovensku, v Trnave a Trenčíne. Celkovo je tak na základe údajov ministerstva zdravotníctva k dnešnému dňu 63 potvrdených prípadov a negatívnych bolo 107.

O pozitívnom prípade vyšetrenia na koronavírus v okrese Rimavská Sobota nemajú informácie ani na hygiene. Po slov okresného hygienika Dušana Béresa je však neustále potrebné apelovať na zodpovednosť verejnosti. "A to nielen voči svojmu zdraviu, ale aj rodiny či priateľov," povedal pre Rimava.sk Béres a zdôraznil, že každý je zodpovedný za svoje zdravie a za zdravie svojich spoluobčanov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross