No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TIP NA VÝLET: Hvezdáreň v Rim. Sobote vás pozýva na zaujímavý program

RIMAVSKÁ SOBOTA - Hvezdáreň v Rimavskej Sobote vás 10. apríla pozýva na program v rámci Dňa hvezdární a planetárií. O udalosti nás informoval vedúci Hvezdárne v Rimavskej Sobote Pavol Rapavý.

Program hvezdárne sa začína o 15-tej hodine prehliadkou Astroparku, v ktorom sa nachádzajú slnečné hodiny, zariadenia na využitie slnečnej energie, ako kolektor, pec, sušička, meridián a iné, alebo zvonkohra.

Článok pokračuje pod reklamou


Prehliadku môžete využiť na pozorovanie Slnka a na vyhliadku ďalekohľadmi na mesto. Vo vestibule bude pre vás pripravená výstava minerálov, meteoritov, interaktívna obrazovka, výstavy a možnosť si zakúpiť astronomické suveníry.

Na 16-tu hodinu je naplánované sledovanie filmu s názvom Hubblov vesmírny ďalekohľad - oko do hlbokého vesmíru spojené s rozprávaním. O 17-tej je prepravená prednáška o meteorológii, ako sa kedysi predpovedalo počasie a ako to funguje dnes.

O 19-tej sa dozviete niečo o súhvezdiach, zaujímavých objektoch, hviezdach a aktuálnych astronomických udalostiach roka. A na záver, o 20-tej hodine, môžete v prípade priaznivého počasia pozorovať krásy nočnej oblohy.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross