No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tip na výlet: Okrem pozorovania sysľov sa o nich dozviete aj rôzne zaujímavosti

MURÁNSKA PLANINA - Ak premýšľate nad tým, kde by ste mohli stráviť najbližšiu sobotu (30. 7.), máme pre vás výborný tip - sysľovisko Biele vody pri Muráni. 

"Okrem pozorovania sysľov sa v tento deň môžete vy i vaše deti zábavnou formou dozvedieť rôzne zaujímavosti o živote vtákov, veľkých šeliem, sysľa pasienkového i ďalších druhoch, ktoré tu žijú," avizujú pracovníci Správy Národného parku Muránska planina.

Článok pokračuje pod reklamou


Pracovníci Správy NP Muránska planina vám budú odpovedať na rôzne otázky. Napríklad prečo pomáhajú sysľom aj spolu s vami alebo ako a prečo prilákať rôzne druhy na lokalitu. V sobotu sa vám od 10:00 budú venovať po celý deň.

Od 20. júla môžete navštíviť aj priestory Informačného strediska v Muráni. Zamestnanci sú vám k dispozícii počas letnej turistickej sezóny sedem dní v týždni od 8:30 do 12:00 a v poobedňajších hodinách od 13:00 do 16:30.

Počas otváracích hodín si môžete zakúpiť suveníry, slnečnicu pre sysle, prezrieť expozíciu národného parku, rezervovať a následne vyzdvihnúť povolenku pre autobus, prípadne len získať potrebné informácie.

Viac informácií o prevádzke informačného strediska, vrátane kontaktov nájdete na tomto odkaze.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross