No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Turisti začali trilógiu výstupom na Fabovu hoľu

fabova-holaDesiatky turistov z okresu Rimavská Sobota zahájili Rudohorskú trilógiu povianočným výstupom na Fabovu hoľu (1439m.n.m.). Kým vlani bola cesta k vrcholu kvôli množstvu kalamitného dreva veľmi ťažko priechodná, tento rok sa na najvyšší bod dostali už všetci. V sobotu, na Štefana, sa turisti stretli na vlakovej zastávke Zbojská, odkiaľ sa spoločne vybrali na vrchol hole, zastavili sa aj pri prameni rieky Rimava. Na rozdiel od zahmlenej doliny ich na vrchole čakalo slnečné počasie a výhľad na okolité kopce. Fabova hoľa patrí spolu so Stolicou (1476 m) a Klenovským veprom (1338 m) k najvyšším vrcholom Slovenského rudohoria, na ktorých sa v zime turisti stretávajú.

Najbližší výstup majú naplánovaný tradične na Silvestra na Stolicu. Tento rok organizátori výstupu, ktorý organizuje Klub slovenských turistov Rimavská Sobota, zmenili poradie vrcholov. Na Klenovský vepor je výstup naplánovaný až na sobotu, 2. januára. Približne 14 kilometrovú trasu minulý rok venovali milovníci prírody aj pamiatke zosnulých turistov. Sviečky na vrchole horeli pre dlhoročného a zanieteného turistu Milana Tóbika, zaspomínali si ale aj na ďalších svojich priateľov, Karola Kuchtu z Tisovca, dlhoročného značkára Štefana Hirka či Jána Wereského. Ak pre Rimava.sk uviedol aktívny člen Asociácie športov a turizmu Zoltán Borbáš, pozývajú širokú verejnosť na najbližšie turistické podujatia. "Pripravené bude aj občerstvenie, slovenský hamburger, chlieb s masťou a cibuľou," doplnil.
V sobotu, 16. januára, KST organizuje podľa Borbáša prechod Cestou Márie Széchy. "Tentokrát pôjdeme vlakom do Rimavských Janoviec, odkiaľ sa vrátime pešo cez Kurinec do Rimavskej Soboty," avizuje Borbáš.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross