No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V okolí Teplého Vrchu urobili odpočívadlá pre cyklistov

Odpočívadlo pri obci Horné Zahorany na ceste Márie Széchy

V okolí vodnej nádrže Teplý Vrch dokončili štyri odpočívadlá. Slúžiť majú cyklistom, turistom či bežným ľuďom pred nepriaznivým počasím. Nahradili nimi staré autobusové zastávky, ktoré čoraz viac plnili skôr účel zberných dvorov. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla predsedníčka mikroregiónu Teplý Vrch Jana Janšová, nové odpočívadlá poskytujú prioritne priestor na posedenie a oddych. Z autobusových zastávok podľa nej vyniesli staré kreslo či mnoho odpadu, ktorý však nevytvorí bežný turista. „Nedávno sme ich dokončili a už sme pri nich videli aj cyklistov, sme radi, že slúžia účelu,“ povedala Janšová. Podľa jej slov využili dotáciu z Banskobystrického samosprávneho kraja vo výške 12 tisíc eur a spoluúčasť bola 20 percent. Na realizácii sa podieľala aj samotná obec Teplý vrch a Horné Zahorany.

Článok pokračuje pod reklamouVýsledkom projektu „Odpočívadlá pre cyklistov Mikroregiónu Teplý Vrch“  je vytvorená  sieť odpočívadiel v katastri Drienčany – Ostrany rázcestie, v obci Budikovany, v obci Teplý Vrch a v katastri Horné Zahorany na ceste Márie Széchy. „V sieti odpočívadiel v Mikroregióne Teplý Vrch chceme naďalej pokračovať. Naplánované sú odpočívadlá Španie Pole a Kraskovo,“ pripomína Janšová a dodáva, že odpočívadlá pozostávajú  z drevených prístreškov so stolom, lavicou a odpadkovým košom. „K dispozícii pre cyklistov sú stojany na bicykle, nabitie telefónu prostredníctvom solárnych nabíjacích panelov a  informačné panely s informáciami o kultúrnych pamiatkach a zaujímavých miestach v jednotlivých obciach a cyklotrasách na území mikroregiónu,“ doplnila. V okolí odpočívadiel bola vysadená verejná zeleň.

Mikroregión má vyznačených 12 cyklotrás  s celkovou dĺžkou 98 kilometrov. „Návštevníci si môžu vybrať v závislosti od svojej kondície trasy náročné, menej náročné  aj nenáročné. Počet turistov a cykloturistov každoročne narastá, čo veľmi vítame,“ hovorí predsedníčka mikroregiónu, ktorá verí, že drevené odpočívadlá budú slúžiť čo najdlhšie a napomôžu rozvoju vidieckeho cestovného ruchu v mikroregióne.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross