No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rimavskej Bani uspeli s projektom na ochranu pred koronavírusom. Týka sa stoviek obyvateľov

ilustračné foto

V Rimavskej Bani sa zapojili do výzvy nadácie Tatrabanky, určenej na podporu v boji proti koronavírusu. Prostredníctvom projektu tak miestne Komunitné centrum získa sumu viac ako 800 eur. Ako pre Rimava.sk ďalej povedala starosta obce Elena Polóniová, financie budú použité priamo na nákup hygienických a ochranných prostriedkov súvisiacich s prevenciou. Situácia, ktorej pre pandémiu ochorenia COVID-19 čelíme, je a bude podľa starostky nesmierne náročná pre všetky skupiny obyvateľstva.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa jej slov sú najslabším článkom rómske rodiny, kde je slabá či takmer žiadna hygiena, ako aj viacčlenné rodiny, ktoré žijú v jednej miestnosti. Druhou skupinou, ako ďalej uviedla, sú seniori, nakoľko v ich regióne je populácia výrazne starnúca. Celkovo ide o približne 240 obyvateľov. „Zabezpečenie základných dezinfekčných, sanitačných a ochranných prostriedkov pre túto skupinu občanov výrazne pomôže túto situáciu zachovať,“ dodala starostka s tým, že vďaka týmto financiám sa malej obci čiastočne vrátia už vynaložené financie a celkovo si ich budú môcť dovoliť zakúpiť ešte viac.

Financie dostanú aj v Domove dôchodcov v R. Sobote

V okrese Rimavská Sobota podľa informácií nadácie uspel aj projekt Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb v Rimavskej Sobote v sume 700 eur. Nadácia Tatra banky v boji proti novému koronavírusu podporila v prvom kole výzvy organizácie v celkovej sume 170 000 eur spolu 110 projektov.

Do prvého kola výzvy bolo prihlásených zhruba 300 projektov. Ako uvádza hovorca banky Boris Fojtík, o podporu požiadalo 58 zdravotníckych organizácií, 118 verejných sociálnych zariadení a 124 súkromných sociálnych zariadení. V druhom kole sa chce nadácia zamerať na lekárov prvého kontaktu, všeobecných lekárov pre deti a dospelých.Je dôležité, aby sa chránili teraz, a aby mali prostriedky na vybavenie svojich ambulancií aj do budúcna, keď bude zrejme ešte dlho zvýšená potreba hygienických a ochranných opatrení,“ uvádza nadácia.

Zdroj: Rimava.sk, Nadácia Tatra banka


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross