No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V rimavskosobotskej nemocnici začali očkovať učiteľov

V rimavskosobotskej nemocnici začali očkovať pedagogických zamestnancov. Od pondelka do stredy tento týždeň vakcináciou prešlo takmer 380 učiteľov. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla komunikačná špecialistka ProCare a Svet zdravia Jana Fedáková, v nemocnici vyčlenili na očkovanie učiteľov dennú kapacitu maximálne 140 osôb. V sieti Svet zdravia podľa Fedákovej začali s vakcináciou v dvoch nemocniciach už od soboty 20. februára. Od pondelka sa pridalo ďalších 12 nemocníc v sieti. Očkovanie prebieha u učiteľov do 55 rokov vakcínou AstraZeneca. Nahlasujú sa prostredníctvom online formulára rezortu školstva.

Článok pokračuje pod reklamouUčiteľov začali očkovať už minulý týždeň. Podľa informácií Banskobystrického kraja mali v priebehu víkendu zaočkovať približne tisíc osôb v priestoroch súkromnej polikliniky v krajskom meste. "Očkovacie centrá v spádových okresných mestách je župa pripravená spustiť od marca," avizuje vedúca oddelenia komunikácie Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Lenka Štepáneková s tým, že kraj je pripravený ich otvoriť, ak ich vstup do zariadení očkovacieho systému umožní ministerstvo zdravotníctva a bude dostatok vakcín. "Je nesmierne dôležité, aby sme dokázali využiť na boj proti pandémii vedu a vedecké poznatky, medzi ktoré očkovanie jednoznačne patrí,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter. V R. Sobote má byť očkovacie centrum v telocvični budovy Čierny orol na Hlavnom námestí.

Fedáková ďalej uviedla, že v stredu bolo na COVID lôžkach nemocnice v R. Sobote hospitalizovaných 36 pacientov, z toho šiesti potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a 28 kyslíkovú liečbu. Kapacita COVID pracoviska je 45 reprofilizovaných lôžok.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross