No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Verejný chodník cez nemocnicu sa zruší, jej areál sa uzavrie

12. februára 2009 |  | |

Chodník, ktorým si občania niekoľko rokov cez areál rimavskosobotskej nemocnice skracovali cestu zo železničnej a autobusovej stanice do centra mesta, sa do dvoch mesiacov zatvorí. Rimava.sk informoval predseda Správnej rady n. o. Nemocnice a polikliniky Rastislav Kubáň. “Rozhodli sme sa tak hlavne v záujme pacientov a v záujme hygienicko-epidemiologického režimu pacientov,” povedal pre Rimava.sk a poznamenal, že svoj poddiel na tom majú aj množiace sa krádeže na oddeleniach.

Podľa Kubáňa bude pri vstupe do nemocnice sfunkčnená vrátnica, kde sa každý bude musieť identifikovať. “Nemocnica má inštitút verejného miesta, ale tento objekt musíme uzavrieť, pretože sme asi jediná nemocnica, cez ktorú vedie verejný chodník,” podotkol.

V minulosti boli zo strany občanov organizované petície “Za neuzatvorenie priechodu”. Ako Kubáň tvrdí, rozdiel v dĺžke chodníkov cez areál a cez Železničnú ulicu - okolo obvodného úradu je približne 180 metrov. “Budem apelovať na verejnosť, aby boli citliví k pacientom, lebo častokrát sú rušení pohybom ľudí cez areál,” uzavrel.

Nemocnica v Rimavskej Sobote má viac ako 120-ročnú históriu. V súvislosti s rozšírením areálu nemocnice od roku 1990 a výstavbou nových pavilónov sa uzavrela Šrobárova ulica, ktorú obyvatelia využívali aj na spomínaný prechod do centra mesta.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross