No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zhotoviteľ krytej plavárne v Lučenci by mohol byť známy už čoskoro. S plavárňou pribudnú aj nové pracovné miesta

1. júla 2022 | |  | 
Autor vizualizácie: Ing. Peter Kúdeľa

LUČENEC - Proces vyhodnotenia súťaže na zhotoviteľa stavby krytej plavárne v Lučenci ešte nie je ukončený. Na júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva to povedal viceprimátor Pavol Baculík.

Zareagoval tak na otázku poslankyne Rút Olšiakovej. "Ako člen komisie môžem povedať, že proces ešte nie je uzavretý. Uzavrie sa v najbližších dňoch. Pevne verím, že na zastupiteľstve bude schválená zmluva s víťazom, ktorá bude následne podpísaná," povedal Baculík.

Článok pokračuje pod reklamou


Ponuky od uchádzačov na zrealizovanie projektu sa otvorili koncom apríla. Následne sa začal proces vyhodnocovania predložených cenových ponúk. Začiatok stavebných prác zatiaľ nie je známy. "Termín výstavby priamo závisí od ukončenia procesu výberu víťazného uchádzača," vysvetlil v minulosti hovorca mesta Andrej Barančok.

Samospráva oznámila zámer investovať do výstavby plavárne ešte vlani. Celý projekt by podľa doterajších informácií mal stáť viac ako 5 miliónov eur, ktoré chce mesto pokryť z úveru a dotácie z Fondu na podporu športu vo výške 1,5 milióna eur. Konečnú sumu projektu určí až vyhodnotenie verejného obstarávania.

Mesto plánuje výstavbu krytej plavárne od roku 2015. Budovu by mali postaviť v areáli mestského kúpaliska. Vnútri by nemali chýbať plavecký a detský bazén, priestory na občerstvenie či wellness. S novou plavárňou by malo pribudnúť minimálne pätnásť nových pracovných miest.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross