No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Žena obvinená zo zabitia druha ostáva zatiaľ vo väzbe aj keď je tehotná

29. júna 2018 | |  | | |

Sudca okresného súdu Rimavská Sobota dnes ponechal obvinenú ženu, ktorá mala v marci v Ožďanoch zabiť svojho druha, vo väzbe. Dôvodom prepustenia malo byť, že je tehotná. „Rozhodnutie je právoplatné nakoľko nebola podaná sťažnosť,“ uviedla ďalej pre Rimava.sk hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Nina Spurná.

Vyšetrovateľ 24-ročnú ženu z Oždian obvinil zo zločinu zabitia začiatkom marca. Vo večerných hodinách mala pod vplyvom alkoholu v byte obytného domu v Ožďanoch nožom zaútočiť na svojho 42-ročného druha. „Po predchádzajúcej slovnej hádke a fyzickej roztržke v úmysle vystrašiť svojho druha, kuchynským nožom ho bodla do hrudníka. Spôsobila mu otvorenú ranu hrudníka s poranením pľúc. Zraneniam na mieste podľahol,“ informovala vtedy banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Za tento zločin, ktorý bol spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 9 až 12 rokov.

Pri útoku mali byť v byte prítomné aj tri deti (8-mesačné dvojičky a jeden trojročný chlapec), ktoré hneď podľa našich informácií odviezli sociálni pracovníci.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross