No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zeppelin Cafe and Breakfast: Chutné raňajky a brunche si môžete dať už aj v Rimavskej Sobote

RIMAVSKÁ SOBOTA – Začať deň s raňajkami na stole bez toho, aby ste museli pohnúť prstom? Aj to sa dá, ak sa vyberiete do Zeppelin Cafe and Breakfast v Rimavskej Sobote. Ak nepatríte k ranným vtáčatám a radi si dlhšie pospíte, brunch, ktorý je čoraz populárnejší aj v našich končinách, je ideálnou voľbou.

Raňajky, brunch, limonády a kvalitná káva

Zeppelin Cafe and Breakfast v Rimavskej Sobote nájdete na adrese Mlynská 2.

Praženica, anglické raňajky, toast s guacamole, opečenou slaninkou a vajíčkom, raňajkový toast s trhaným bravčovým mäsom a opečenou cibuľkou, matcha bowl s kokosovým mliekom a banánom alebo aj cereálny toast s avokádom, vajíčkom a čerstvým ovocím – to je len časť z toho, čo vám v Zeppelin Cafe and Breakfast môžu pripraviť. Ako hovorí majiteľka podniku Katarína Kohút Povinská, ich ponuka sa čiastočne mení každý deň, vybrať si však môžete vždy zo slaných i sladkých raňajok. K brunchu sa podávajú čerstvé šťavy, džúsy a domáce limonády. Neodmysliteľnou súčasťou je aj kvalitná káva.

„Menu každý deň zverejňujeme na našich profiloch na sociálnych sieťach Instagram a Facebook. Jedálny lístok meníme, aby sme stále vedeli ponúknuť niečo nové. Na raňajky či brunch k nám môžu prísť ľudia od 7:00 do 14:00, v sobotu od 7:00 do 12:00,“ povedala ďalej Katarína.

„Raňajky sú u nás vždy čerstvé, nič nemáme pripravené dopredu – ak by sme ich nechali postáť, stratili by na chuti, a to nechceme,“ prezradila ďalej Katarína.

V Zeppelin Cafe and Breakfast si môžete objednať aj raňajkové boxy. Do toho menšieho vám pripravia 5 porcií raňajok z aktuálneho menu a 4 čerstvé šťavy alebo kávy (espreso, lungo, cappuccino), do väčšieho boxu 10 porcií raňajok a 8 čerstvých štiav alebo káv. Sú ideálne na raňajky v kruhu rodiny či rodinné oslavy, posedenia s kamarátmi alebo kolegami.

Ako dodala majiteľka podniku, robia aj catering prijímajú i väčšie objednávky. „Pri väčšom množstve je dobré objednať si vopred. Pripravíme to, čo si zákazník objedná. Ľuďom dávame voľnú roku, ale vždy veľmi rada poradím. Vedia si u nás objednať aj také pečivo alebo jedlá, ktoré inde v meste nenájdu,“ hovorí Katarína. V Zeppelin Cafe and Breakfast mysleli aj na ľudí s rôznymi intoleranciami, a preto je možné objednať si napríklad aj bezlepkové pečivo alebo vegánske varianty surovín.

Okrem skvelých raňajok a brunchov vám v Zeppelin Cafe and Breakfast pripravia napríklad aj smoothie. V ich ponuke ale nájdete aj miešané drinky alebo kvalitnú kávu, ku ktorej si môžete dopriať aj koláčik. Opäť si vyberú aj ľudia s intoleranciami.

Potrebujete priestor pre vašu oslavu?

Zeppelin Cafe and Breakfast sa vám postará nielen o catering, ale aj o miesto, kde sa bude vaša oslava konať. Prenajať si môžete priestor pri kaviarni, ktorý je oddelený od jej ďalšej časti – nikto vás rušiť nebude. „Priestor si môže prenajať kedykoľvek, aspoň týždeň dopredu. Mali sme u nás už rôzne oslavy, dokonca aj menšiu svadbu. Postaráme sa o prípravu stolov a aj o občerstvenie či svadobnú večeru,“ povedala Katarína s tým, že kapacita je do 25 ľudí.

Splnený sen

Zeppelin Cafe and Breakfast funguje v Rimavskej Sobote približne 6 rokov. Svoju ponuku o raňajky rozšírili zhruba pred dvomi rokmi – niekoľko mesiacov predtým, ako v plnej sile udrel koronavírus. „Zákazníci stále chceli niečo na zahryznutie, tak sme sa rozhodli podávať raňajky. V podstate sme zariadili ďalší samostatný podnik vedľa kaviarne. Otvorili sme v novembri a v marci sme museli zatvoriť,“ zaspomínala si Katarína na toto ťažšie obdobie.

Majiteľka podniku sa vybrala v šľapajách svojho otca, ktorý je taktiež podnikateľom. „Pomenovaní sme podľa kapely Led Zeppelin, som veľká fanúšička. Veľmi dlho som chcela mať kaviareň, keď som ju konečne otvárala, ešte som študovala na vysokej škole. Chcela som to skúsiť. Korona nás veľmi preskúšala, sama som premýšľala, či sa to ešte oplatí. Nevedeli sme, čo bude. Bála som sa, že mi odídu zamestnankyne – ja som ich neprepustila. Našťastie sme vydržali,“ dodala s úsmevom Katarína s tým, že v kaviarni stretnete milé a šikovné čašníčky s chuťou pracovať.

Kaviareň Zeppelin Cafe and Breakfast je otvorená počas pracovných dní a cez víkend od 7:00 do 21:00 (v piatok do 22:00). Vychutnať si niečo z ich nápojového alebo jedálneho lístka môžete vo vnútorných priestoroch alebo aj na terase.


PR článok
Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross