No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Žiaci Súkromnej základnej školy Creative absolvovali zahraničné mobility

4. júla 2024 | | |  | 
Zdroj: Súkromná základná škola Creative

RIMAVSKÁ SOBOTA – Prvú zahraničnú mobilitu absolvovalo 9 žiakov z 8. a 9. ročníka Súkromnej základnej školy Creative v októbri 2023 na Malte. Chodili do školy, spoznávali krajinu, objavovali domácu kuchyňu, zvyky, tradície, históriu a prírodné krásy tejto krajiny, pričom sa zdokonaľovali v anglickom jazyku. Hodnotenie mobility na Malte bolo vysoko pozitívne.

Druhú zahraničnú mobilitu absolvovalo začiatkom júna 2024 ďalších 9 žiakov zo 7. a 8. ročníka. Vycestovali do Španielska na 14 dní a boli zaradení do vyučovacieho systému základnej školy Escola Joan Sanpera i Torras. Prešli rôznymi ročníkmi, kde mali predmet anglický jazyk.

„V škole nás privítali nápisom Vitajte a slovenskými vlajkami. Páčilo sa mi, mali hravé vyučovanie. Deti aj učitelia boli milí, pohostinní, priateľskí a tolerantní. Myslím, že ich znalosť angličtiny bola na nižšej úrovni ako naša, keďže sa ju učia ako druhý cudzí jazyk," zhodnotili žiaci.

Článok pokračuje pod reklamou


Škola bola perfektne vybavená, mali hudobnú miestnosť, javisko s halou, knižnicu a miestnosť s najnovšou technológiou IKT. Žiaci zažili športový deň, kedy sa päť škôl z mesta stretlo a športovalo. Nesúťažili, iba sa učili rôzne športy. Vyučovanie prebiehalo v 90-minútových blokoch, prestávky boli 30 až 90-minútové. Učili sa od 9:00 do 16:30.

Navštívili mestá Corró d’Avall, La Gariga, Calella a Barcelona. „Barcelona bola úžasná. Zanechala na mňa hlboký dojem,“ zhodnotila účastníčka mobility.

Na otázku, či je možné sa v Španielsku zdokonaliť v angličtine, žiaci zhrnuli: „Mali sme veľa možností využívať angličtinu. Okrem školy sme ju používali na letisku, v obchodoch, reštauráciách a na ulici. Nevedeli sme po španielsky, takže angličtina bola naším hlavným dorozumievacím jazykom. Ako plus hodnotím, že sme sa naučili zopár slov po španielsky.“

Celkové hodnotenie zahraničnej mobility žiakmi bolo veľmi pozitívne: „Ak by som dostal ešte možnosť vycestovať cez program Erasmus+, určite by som išiel druhýkrát. Mobilita mala pre mňa veľký prínos. Spoznal som nových ľudí, kultúru, pamiatky, mestá a miesta. Vyskúšal som si cestovanie rôznymi dopravnými prostriedkami. Za najväčší prínos považujem zlepšenie jazykových zručností v anglickom jazyku. Bolo pre mňa zaujímavé pochopiť odlišnú formu výučby v škole v zahraničí. Naučil som sa samostatnosti. Mobilita naplnila všetky moje očakávania.“

Článok pokračuje pod reklamou


Žiaci ocenili obetavosť troch pedagogičiek, ktoré ich sprevádzali: „Vďaka našim pani učiteľkám sme videli veľa zaujímavých miest, pamiatok a múzeí. Veľa sme sa naučili a zároveň sa zabavili. Najväčšie poďakovanie patrí našim pani učiteľkám, ktoré sa o nás starali, veľmi nám pomáhali a usmerňovali nás. Starali sa o nás ako naše mamy.“

Ďalšia dvojtýždňová mobilita do Prahy sa uskutoční v októbri 2024.


Projekt bol financovaný Európskou úniou v rámci programu Erasmus+.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross