No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Žiačka obchodnej akadémie uspela v celosvetovej súťaži v písaní na počítači

Zdroj: Obchodná akadémia

RIMAVSKÁ SOBOTA – Medzinárodná internetová súťaž INTERSTENO každoročne preveruje zručnosť písania na počítači všetkých nadšencov vo veku od 12 rokov. Svoje zastúpenie na súťaži malo aj naše mesto.

Učiteľku Obchodnej akadémie – Kereskedelmi Akadémia v Rimavskej Sobote Máriu Mišurákovú, zaujala súťaž natoľko, že každoročne do nej prihlasuje najlepších žiakov.

Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy ju potešili dve pekné umiestnenia – 17. miesto v celosvetovom rebríčku praktikov získala bývalá žiačka Nikoleta Vraštiaková a deviatou na svete vo svojej kategórii sa stala súčasná žiačka 2. A triedy Petronela Václavíková.

Článok pokračuje pod reklamou


Petronelu zaujalo písanie na počítači už v prvom ročníku, kedy ju inšpirovala jej učiteľka. "Pani Mišurákovú dodnes vnímam ako vzor cieľavedomosti a usilovnosti a dôkaz, že keď človek na sebe pracuje, výsledok sa musí dostaviť. Od nástupu do školy som doma, do decembra 2021, prešla všetkých 2 400 cvičení programu ZAV. Denne cvičím 1- až 10-minútové odpisy. Počas súťaže INTERSTENO som písala na rôznych klávesniciach v najrozličnejších jazykoch ako napríklad francúzština, fínčina, turečtina, srbčina a japončina. Môj osobný rekord je 452 úderov za minútu," prezradila žiačka pre portál Rimava.sk.

Petronela využíva svoju šikovnosť aj v bežnom živote, keď potrebuje niečo rýchlo napísať, alebo vyplniť tlačivá, no ako sama priznáva, rada píše aj rukou. "Je to niečo úplne iné, veľmi osobné," dodala.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross