No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zimný štadión je hanbou a futbal krváca. Aj to odznelo na zastupiteľstve

perex-zimny-stadionNa utorkovom mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva niektorí poslanci načrtli v rámci programu o rozvoji mesta aj tému zimného štadióna i futbalu. S témou zimného štadióna a jeho stavu začal poslanec Štefan Baláž, podľa ktorého by bolo dobré doplniť aj túto položku do prerokovaného programu.Podľa jeho slov je hanbou, že aj po dvadsiatich rokoch je v takom zlom stave. Ako avizoval zimný štadión je potrebné dokončiť, nielen kvôli hokejistom, ale aj celkovo pre mládež v meste.

„Keď počujem Zimný štadión, tak mi vykypí krv,“ reagoval primátor Jozef Šimko. Ako ďalej uviedol do roku 2005 až 2006 mesto investovalo do zimného štadióna 78 mil. vtedajších slovenských korún. „No rozkradli sa desiatky miliónov, dovolím si povedať. To znamená, že všetko je vyúčtované, všetko je, by som povedal, skolaudované a ešte prvé podlažie, kde sú minimálne stoličky je všetko preč, na faktúre všetko ostalo, bohužiaľ. To nie sú výmysly, to sú presné čísla,“ priblížil Šimko, podľa ktorého by už zimný štadión mohol byť dávno hotový. Problém podľa jeho slov je v tom, že počas hokejového zápasu je to nabité ľuďmi. „A ja sa ani neopovážim povedať na aký počet ľudí to je skolaudované, radšej to nepoviem, lebo by som urobil rozruch v meste,“ doplnil.

Ďalšou témou v rámci jediného bodu mimoriadneho rokovania bol aj futbal v meste. Primátor na zasadnutí vyzval poslancov, aby uvažovali o jeho ďalšom osude. Ako povedal, druhá liga futbalu v Rimavskej Sobote krváca. „Zatiaľ je situácia taká, že tento rok sme nezískali ani jeden bod. Verte mi, 60 tisíc eur, čo ste vlani pridelili do rozpočtu futbalu nepostačuje,“ poznamenal a dodal, že jednou z možností je skončenie futbalu v meste alebo nájdenie sponzorov. „Rozťahujme sa len do dĺžky svojej periny, keď na to máme poďme to robiť, ale keď na to nemáme, bohužiaľ,“ uzavrel.

Poslanec Zoltán Bán však nevidí futbal ako klúčový v rámci športu v meste. „Či budeme hrať prvú, druhú alebo tretiu ligu,“ doplnil. S jedným návrhom prišiel poslanec Július Sojka, ktorý navrhol urobiť petíciu kto si želá zotrvanie futbalu na ligovej úrovni. „Ak sa zoženie minimálne 3600 hlasov ako na útulok so všetkými desiatimi budeme preberať túto záležitosť,“ podotkol Sojka, podľa ktorého ak by takáto petícia mala masívnu podporu ako v prípade útulku, tak sa v nej bude aj on angažovať. „Pretože je to v záujme tohto mesta,“ dodal.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross