No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zimný štadión je v havarijnom stave, museli ho zatvoriť

zimny-stadionZimný štadión v Rimavskej Sobote je v havarijnom stave a jeho správcovia ho museli z technických príčin zatvoriť. Dôvodom je zatekajúca strecha, kvapky vody pretekajú zo zasneženej strechy na ľadovú plochu, lavičky aj striedačky. „Doslova tam prší,“ povedal pre Rimava.sk riaditeľ TSM Tibor Barto, podľa ktorého ich takáto pohroma ešte nepostihla a pravdepodobne túto sezónu už štadión sprevádzkovaný nebude. Strecha bola podľa riaditeľa robená v 90-tych rokoch, teda už má približne 25 rokov. „Vyzerá to na kompletnú rekonštrukciu strechy, nielen na opravu,“ dodal. Zatekajúcu strechu ohlásili dnes ráno pracovníci zimného štadióna, strecha bola pravdepodobne už poškodená a silné mrazy a odmäk s bohatou snehovou nádielkou jej k zatekaniu dopomohli.

Štadión využívajú okrem verejnosti aj amatérski hokejisti ako aj hokejisti, ktorí nedávno ukončili základnú časť druhej hokejovej ligy. Najbližší zápas Play off sa mal odohrať už zajtra, 4. februára. V máji na Zimnom štadióne džudisti pravidelne organizujú Majstrovstvá Slovenska mladších a starších žiakov. Podľa organizátorov ide o najdôležitejšiu súťaž na Slovensku pre tieto vekové kategórie. Ďalším prestížnym podujatím je v nadväznosti medzinárodná Veľká cena mesta Rimavská Sobota.

Doplnené o 14:35 hod. 

Podľa predsedu klubu HKM Rimavská Sobota Michala Slováka zajtrajší zápas s MHK 32 L. MIKULÁŠ B nechcú kontumovať a preto vybavujú zimný štadión, kde by ho mohli odohrať. "Vieme, že na náš domáci zápas s sa chystalo veľa ľudí," povedal Slovák a dodal, že o mieste zápasu budú verejnosť informovať, keď vybavia štadión, pravdepodobne večer.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross