No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Ekotopfilm odvysielal online filmy aj pre R. Sobotu

16. decembra 2020 | |  | 

Rimavská Sobota sa aj tento rok stala partnerom regionálnej tour Ekotopfilm – Envirofilm, Medzinárodného filmového festivalu zameraného na témy súvisiace s ekológiou, ochranou životného prostredia a trvalo udržateľným rozvojom.

Kvôli opatreniam voči šíreniu koronavírusu tento rok prehliadku vybraných víťazných filmov mohli diváci vzhliadnuť prostredníctvom internetu. "Festival Ekotopfilm – Envirofilm vysiela online aj pre mesto Rimavská Sobota. Budeme vysielať slovenský film Šanca prežiť a zaujímavú diskusiu k filmu Šanca prežiť, ktorá bola natočená s autormi filmu a majiteľom záchrannej stanice v Zázrivej," priblížila pre Rimava.sk Athina Karaindrosová. K spolupráci bola oslovená aj naša redakcia, ktorá sprístupnila fb priestor Rimava.sk na odvysielanie príspevkov.

Článok pokračuje pod reklamouOnline ste tak mohli film a diskusiu sledovať včera podvečer, k dispozícii sú už len necelých 24 hodín od ich odvysielania. Ako ďalej informujú, po tomto termíne si ich už online nepozriete. Zároveň sú filmy dostupné len z územia Slovenska.

V stredu 16. decembra pokračujú vysielaním pre Revúcu. Rôzne filmy je možné vidieť až do nedele každý podvečer.

„Tento rok je iný ako všetky ostatné, a preto sme sa aj my rozhodli po dobu troch týždňov adaptovať na sociálne siete a z kinosál sa ku koncu roka presunieme práve sem. Okrem kvalitného filmového výberu sme, samozrejme, nevynechali ani diskusie na aktuálne témy,“ hovorí programová riaditeľka festivalu Alena Janáči.

Ešte pár hodín si tak môžete pozrieť diskusiu a film o záchrane mláďat zvierat, ktoré by vo voľnej prírode neprežili. Druhú šancu dostali v záchrannej stanici pre zranené živočíchy v Zázrivej. Medzi nimi medvieďatá či rys. V jednom z filmov sme sa dozvedeli aj o klesajúcich výživových hodnotách ovocia či zeleniny v uplynulých desaťročiach. Vedeli ste, že semená paradajok majú na trhu vyššiu hodnotu ako zlato?

Festival odštartoval včera ráno programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. V rámci Junior festivalu sa deti pomocou filmového plátna a sprievodných aktivít mohli naučiť aj to, ako neplytvať potravinami.

Film Šanca prežiť je nový slovenský dokument, ktorého tvorcovia uspeli v medzinárodnej konkurencii. "Je vždy výnimočné, keď sa Slováci dokážu presadiť v konkurencii zahraničných filmov medzinárodného filmového festivalu," konštatujú na stránke festival.ekotopfilm.sk.

https://festival.ekotopfilm.sk/online-festival/rimavska-sobota-15-12/

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Ekotopfilm


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross