No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na sídlisku vypiľujú stromy, niektoré skončia ako vianočné

27. novembra 2020 | |  | 

V Rimavskej Sobote prebieha v týchto dňoch vypiľovanie veľkých stromov po sídliskách. Niektoré z nich boli vybraté ako vianočné. Podľa informácií riaditeľa Technických služieb mesta Tibora Barta viaceré stromy vypiľujú aktuálne na Sídlisku Rimava. Pomocou objednaného žeriavu ich preniesli do piatich lokalít po meste. Ako po minulé roky, stromy sú osadené na Hlavnom námestí, kde je strieborná jedlička z bývalých kasární. Po jednom umiestnili na Sídlisku Západ, Chrenovisku, Bakte a Dúžavskej ceste. Osvetliť ich plánujú v najbližších dňoch.

Článok pokračuje pod reklamouPravdepodobne jedna z najväčších lokalít, kde v súčasnosti pília viacero stromov, je Sídlisko Rimava. Na pílenie po obidvoch stranách bytového domu B2 upozorňovali aj oznamom na stránke mesta. Podľa informácií tamojších zástupcov obyvateľov majú postupne vypíliť 16 smrekov, 3 borovice a 2 tuje. Stromy sú nahusto sadené a podľa ich stanoviska dolné byty nedostávajú svetlo. "Obyvatelia bojujú s plesňou zvnútra a nová fasáda je celá od machu," priblížila Eva Benková, jedna z nových zástupcov vlastníkov bytov. Ako dodala, s výrubom súhlasili všetci majitelia bytov a samospráva im nariadila aj náhradnú výsadbu dvadsiatich stromov.

Adventný veniec zapália už tento víkend

Na Hlavnom námestí začali pripravovať a obnovovať vianočnú výzdobu. Podľa riaditeľa TSM stihli zatiaľ vymeniť osvetlenie na budove radnice. "Tam je už vymenená výzdoba, robili sme to komplet nové," priblížil a dodal, že na námestí bude aj adventný veniec, ktorý začali pripravovať už v uplynulých dňoch. Jeho zapálenie však nebude sprevádzať stretnutie ako po minulé roky, ale len každú nedeľu zapália jednu sviečku. Tá má pripomínať verejnosti blížiace sa Vianoce. "Väčšina výzdoby bude z predošlých období a doplníme aj tú, ktorú sme vlani zakúpili a nestihli nainštalovať, lebo boli pozde odsúhlasené financie," povedal Barto.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross