No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Napriek dažďu zbieralo odpadky viac ako 200 dobrovoľníkov

Ani upršané počasie nezabránilo dobrovoľníkom v obciach Mikroregiónu Rimava a Rimavica, aby v uplynulú sobotu, 21. apríla, začali v zbieraní odpadkov a smetí, tak ako to mali naplánované uskutočniť v rámci Dňa Zeme. Dobrovoľnícka akcia organizovaná už po piatykrát sa tak konala aj napriek nepriaznivému počasiu. Ako Rimava.sk ďalej informovala manažérka Mikroregiónu Anita Koniarová, celkovo sa do akcie spolu zapojilo viac ako 200 dobrovoľníkov. Tí v rovnakom čase zbierali odpadky a smeti popri cestách a vo svojich obciach, aby tak prispeli  k zlepšeniu životného prostredia. Naviac sa do akcie tento rok zapojilo aj približne 50 žiakov zo  Základnej školy a MŠ  Sama Vozára v Hrachove, ktorí už počas týždňa čistili okolie školy a blízke cesty.

Aj tento rok sa podľa Koniarovej vyzbieralo veľké množstvo odpadu rôzneho druhu - plasty, plechovky, obaly, pneumatiky, nepotrebné staré diely z áut, staré stavebné materiály. Po dobre odvedenej práci čakal už tradične účastníkov guláš v obci Kociha, kde sa  všetci spoločne stretli a porozprávali. Tento rok sa dobrovoľnej akcie zúčastnili dobrovoľníci v nasledovných obciach Mikroregiónu RIMAVA a RIMAVICA: Veľké Teriakovce, Čerenčany, Kružno, Kociha, Hrachovo, Vyšný Skálnik, Nižný Skálnik, Rimavské Brezovo, Rimavské Zalužany, Rimavská Baňa, Lehota nad Rimavicou, Sušany, Ožďany, Zacharovce.

"Mikroregión Rimava a Rimavica im ďakuje, že sa zúčastnili dobrovoľníckej akcie aj napriek nepriaznivému počasiu a pomohli tak poukázať na problém vyhadzovania odpadkov a smetí popri cestách a v prírode," podotkla manažérka mikroregiónu.

Hlavným organizátorom bol Mikroregión Rimava a Rimavica v spolupráci s Banskobystrickou regionálnou správou ciest Rimavská Sobota, Technickými službami mesta Hnúšťa, Brantner Gemer s.r.o. Rimavská Sobota a ďalšími partnermi.

Zdroj: Rimava.sk, Mikroregión Rimava a Rimavica


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross