No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ohradenie kontajnerov sa osvedčilo, pribudne na ďalších miestach

27. februára 2009 |  | 

Po tom, ako bolo v minulom roku ohradené stanovište kontajnerov na Dobšinského ulici, by mali byť v krátkej dobe oplotené aj kontajnery na ďalších miestach Rimavskej Soboty. Pre Rimava.sk to uviedol vedúci oddelenia životného prostredia MsÚ Ján Bozó. „Pokusné ohradenie stanovišťa kontajnerov na Dobšinského ulici sa osvedčilo, nastalo zlepšenie, dodržiava sa aj kľúčový režim,“ vysvetlil Bozó. Ako ďalej povedal, vychádzajúc z tejto skúsenosti mesto objednalo ďalšie tri sady ohradení, ktoré sú toho času už aj dodané a zaplatené. Samospráva tak chce zabrániť vyberaniu a odnášaniu odpadov z kontajnerov istými skupinami občanov, čo je zakázané aj všeobecne záväzným nariadením.

Podľa slov vedúceho oddelenia životného prostredia záujem o ohradenie kontajnerov prejavili štyri subjekty zo strany bytových samospráv - na ulici Hatvániho, na Daxnerovom námestí, na ulici Rožňavskej a na ulici Terézie Vansovej. „Kľúčovým je pre nás skutočne seriózny záujem týchto subjektov, s ohradením kontajnerov musia súhlasiť všetci dotknutí občania, pretože stačí, aby niekoľko jedincov nedodržiavalo kľúčový režim a celý systém zlyhá,“ uviedol Bozó a dodal, že z týchto dôvodov budú požadovať písomnú žiadosť. Zároveň podotkol, že podľa jeho predbežných zistení už ohradenie kontajnerov odriekli na Ulici Rožňavskej.

Za tri sady ohradenia zaplatilo mesto približne 3 300 eur (viac ako 99 tis. korún). „Objednávka bola plne hradená z príspevku recyklačného fondu, ktorý mesto získalo za separovaný zber a teda nezaťažila rozpočet mesta,“ povedal Bozó.

Podľa neho v prípade ďalšieho záujmu mesto bude túto aktivitu aj naďalej podporovať. „Bolo by vítané, keby v rámci fondu opráv a údržieb svojim podielom prispeli aj bytové samosprávy, určite by sme dokázali spraviť viac,“ uzavrel vedúci oddelenia.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross