No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pitná voda by už nemala byť v obci problémom, vybudujú tri výdajné miesta

Pitná voda rovno z vodovodného kohútika ešte stále nie je samozrejmosťou v každej slovenskej domácnosti. V obci Bátka sa taktiež zamerali na riešenie tohto problému. Vybudujú výdajníkové miesta.

Pripojenie na verejný vodovod si nemohol dovoliť každý

Na troch rôznych miestach v obci vzniknú už čoskoro výdajníkové miesta na pitnú vodu. Budú fungovať na čipové karty, záujemcom ich vydá obec. Ako ďalej pre Rimava.sk povedal starosta obce Peter Hencz, na vybudovanie miest získala obec dotáciu z Operačného programu Ľudské zdroje vo výške približne 47-tisíc eur. „Akurát sme pred uzatvorením zmlúv so zhotoviteľom,“ konkretizoval ďalej starosta s tým, že so stavbou začnú hneď, ako im to dovolí počasie.

Článok pokračuje pod reklamouObec v posledných rokoch postupne budovala verejný vodovod. Podľa starostu sa však nie každá domácnosť mohla z finančných dôvodov pripojiť. Výdajníkové miesta tak budú pomocou napríklad pre marginalizovanú rómsku komunitu v Bátke, čo je aj cieľom samotného projektu. „Celá obec bola zásobovaná zo studní. Vieme, že voda zo studní, ktoré dnes ľudia používajú, nie je vhodná na pitie,“ dodal starosta Hencz s tým, že do leta by výdajníkové miesta mali už byť v prevádzke.

Zdroj: Rimava.sk, foto: Obec Bátka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross