No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Technické služby mesta odpratávajú škody po včerajšej búrke, začali už včera

RIMAVSKÁ SOBOTA - Silná búrka, ktorá bola sprevádzaná prudkým vetrom a krupobitím, sa prehnala včera medzi 17:00 a 18:00 územím mesta Rimavská Sobota. Dôsledkom vyčínania počasia boli popadané stromy, ale aj zničená strecha na futbalovom štadióne a Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej.

Dnes majú plné ruky práce Technické služby mesta (TSM) Rimavská Sobota, ktoré musia vzniknuté škody na zeleni odpratávať. "My sme s tým už začali včera, pretože na Námestí Mihálya Tompu sa zvalil strom, ktorý zastavil úplne premávku, pretože to bolo na okraji parku. Najskôr tam prišli hasiči, potom som zvolal našich ľudí, traktory, nakladač, motorové pílky a uvoľnili sme cestu, aby bola prejazdná," uviedol pre Rimava.sk riaditeľ TSM Tibor Barto.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, včera stihli ešte odstrániť stromy, ktoré boli v blízkosti vchodov do bytoviek, napríklad aj na sídlisku Rimava. "Vonku sme boli asi do 20:00. Dnes pokračujeme v odpratávaní, pretože v celom meste sú niekde stromy vyváľané. Od rána celá skupina ľudí, čo pracuje so zeleňou, tak odpratáva škody" dodal.

Pre mesto spadnuté stromy nie sú materiálnou škodou. "Škodu má futbalový štadión, čo je jediná škoda na mestskom majetku. Našťastie, stromy nespadli na autá a ani na ľudí. Ja som v meste 12 rokov a takú kalamitu si ešte nepamätám. Bolo, že sa vyvalil jeden strom, ale takýto rozsah škôd som ešte nezažil," uzavrel riaditeľ.

Viac o tom, ako búrka vyčíňala v Rimavskej Sobote, si môžete pozrieť na tomto linku, alebo v sekcii komentárov na Facebooku pod naším článkom.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross