No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tisovec: Kedy bude v severnej časti mesta dobudovaná kanalizácia?

TISOVEC – Polovica mesta Tisovec hore od námestia smerom na Rimavu a Slávču nie je odkanalizovaná. Povedala to primátorka mesta Tisovec Irena Milecová na jednom z minuloročných zasadnutí mestského zastupiteľstva. O problémoch s budovaním kanalizácie informovala aj na tom uplynulom.

Mesto podľa jej slov žiadalo Stredoslovenskú vodárenskú spoločnosť o zaradenie investícií do investičného plánu na rok 2022 na dobudovanie kanalizácie a rekonštrukciu vodovodného potrubia.

Článok pokračuje pod reklamou


Konkrétne ide o vybudovanie kanalizácie na uliciach Partizánska, Sládkovičova, Hviezdoslavova, Podhradová a Malinovského, a taktiež dobudovanie kanalizácie v miestnej časti Rimavská Píla. „A tiež rekonštrukciu vodovodného potrubia na ulici Partizánska," doplnila primátorka.

Prečítajte si tiež: Polovica Tisovca nie je odkanalizovaná, v najbližších rokoch sa to nezmení

Mesto dostalo na ich žiadosť odpoveď, z ktorej vyplýva, že do investičného plánu na tento rok spoločnosť zaradila len jednu z požiadaviek.

Prečítajte si tiež: Cestu cez Tisovec tento rok neopravia, rekonštrukciu oficiálne odložili na neurčito. Dôvodom je zlý stav vodovodu

„Do investičného plánu na rok 2022 bola zaradená investičná akcia: Tisovec – ulica Partizánska, rekonštrukcia verejného vodovodu, na prípravu,“ tlmočila odpoveď spoločnosti primátorka. „Na investičnú akciu Dobudovanie kanalizácie v miestnej časti Rimavská Píla bude pokračovať proces – vybavenie kolaudačného rozhodnutia,“ prečítala primátorka ďalej z odpovedi spoločnosti. Ako ďalej dodala, ide o prvú etapu kanalizácie na Hlavnej ulici v Rim. Píle, ktorá bola robená okolo roku 2018. „Ešte stále nebola skolaudovaná, teda sa nemôže používať,“ doplnila.

Spoločnosť nezaradenie ďalších investičných akcií odôvodnila novelou zákona Národnej rady SR, ktorá „spoločnosti ukladá alokovať finančné prostriedky do obnovy majetku v takej výške, že nie je možné realizovať žiadne nové rozvojové projekty z vlastných finančných prostriedkov.“

Podľa slov primátorky majú ale túto investíciu zahrnutú v Integrovanej územnej stratégii Banskobystrického samosprávneho kraja. Plánovaná je podľa nej približne na rok 2024. „Je to naozaj veľmi vysoká investícia, ktorú my ako mesto zrejme ani nebudeme vedieť realizovať. Stredoslovenská vodárenská spoločnosť by mohla tieto alokované zdroje potom využiť na túto vec,“ informovala ďalej primátorka.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross