No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Týždeň po búrke: Technické služby stále odstraňujú škody, kritické miesta odpratali prioritne. Strecha školy sa ešte neopravuje

17. júna 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Silná búrka, ktorá sa prehnala Rimavskou Sobotou minulý týždeň, mala za následok aj niekoľko popadaných stromov v uliciach mesta. Tie museli odstraňovať Technické služby mesta (TSM).

"Ešte stále máme čo robiť. Kritické miesta, ktoré zavadzali v chôdzi alebo autám sme už odpratali. Teraz sme sa pustili do okrajových častí. Aj v Záhrade 1. mája sme odstránili konáre z cyklotrasy, ale čo boli na trávnatých plochách a ľuďom nezavadzalo, tak do toho sa púšťame teraz," uviedol pre Rimava.sk riaditeľ TSM Tibor Barto.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnil, robotu majú aj do konca týždňa. "Odpratávali sme už stromy v cintoríne a postupne sa púšťame do parku, ktorý je pred cintorínom. Tej hmoty je veľa, odvážame ju do Veľkých Draviec, kde je firma Agro CS, ktorá vyrába kompost. Vyvážame tam všetok zelený odpad," dodal.

V závere Barto doplnil, že kvôli odpratávaniu škôd po búrke museli mierne obmedziť kosenie. "Aby sme zabezpečili bezpečnosť a prejazdnosť v meste, stiahli sme pár ľudí z kosenia," uzavrel riaditeľ.

Búrka postihla aj strednú školu

Stredná odborná škola technická a agropotravinárska v Rimavskej Sobote stále nemá vyčíslené škody po minulotýždňovej silnej búrke, kedy jej strhlo časť strechy.

"Akurát sú v škole ľudia z poisťovne, ktorí odhadujú škody. Majetok má poistený Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK)," uviedla včera pre Rimava.sk riaditeľka školy Dagmar Vašová.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej doplnila, rekonštrukciu sprevádzajú komplikácie. "Firma, ktorá bola urobiť obhliadku, mi povedala, že nevedia teraz objednať plechy. Momentálne čakáme na výkaz výmer, koľko to približne bude stáť," vysvetlila Vašová.

Ako v závere povedala, vyučovací proces nebol nijako ovplyvnený a žiaci sa v škole učia normálne. "Dali sme im riaditeľské voľno len na druhý deň po búrke," konkretizovala. Do školy zamieril minulý týždeň aj predseda BBSK Ján Lunter. To, aké stanovisko dal k škodám, si môžete pozrieť na tomto odkaze.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross