No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Prietrž mračien udrela aj na R. Sobotu: Vyvalila stromy a strhla strechy

Výstrahy meteorológov sa naplnili. Silná búrka zamestnala rimavskosobotských hasičov, ktorí chodia z výjazdu na výjazd. Intenzívny lejak sprevádzaný vetrom vyvalil a poškodil viacero stromov, ako aj minimálne dve strechy.

Článok pokračuje pod reklamouPlné ruky práce majú hasiči aj so spadnutým stromom na Kurinci. Ten zasiahol strechu rodinného domu a hasiči ho spiľujú pomocou vysokozdvižnej plošiny. Kmeň stromu poškodil aj zaparkované autá, ktoré stáli neďaleko. Búrke podľahli aj vysoké vŕby nachádzajúce sa v okolí jazera, pod hrádzou vodnej nádrže Kurinec. Niekoľko hrubých konárov neunieslo nápor vetra a dažďa a pod jeho silou sa zlomili. Podľa informácií z Kurinca vietor, ktorý sa prehnal pomedzi novopostavené rodinné domy, mal veľkú silu a jeden z jeho majiteľov videl, ako zdvihlo ťažký gril na terase. "Bolo to niečo veľmi silné a rýchle," povedal miestny obyvateľ.

Následky búrky budú hasiči odstraňovať aj na Močiari. Tam prietrž mračien strhla plochú strechu rodinného domu. Škody zatiaľ nie je možné vyčísliť. Ako pre Rimava.sk priblížil riadiaci dôstojník Martin Babic z OR HaZZ Rimavská Sobota, hasiči zasahujú aj pri Hoteli Zlatý býk, strom je aktuálne vyvalený aj v R. Janovciach. Jednotky z Hnúšte zasahujú v Hačave.

Správa bude doplnená.

Doplnené 14:34 hod.

"Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov, zodpovedajúcich stupňom PA. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov," avizuje Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý vydal výstrahu 2. stupňa pred búrkami, ako aj pred vzostupom tokov vodných hladín.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross