No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Voľný deň obetovali pre dobrú vec! Vyše 30 dobrovoľníkov čistilo Maginhrad

MaginhradHorúci deň nestrávili na kúpalisku ale pri práci. Uplynulú sobotu sa vyše tridsať dobrovoľníkov pustilo do čistenia Maginhradu, miesta, kde pred stáročiami stál hrad opradený legendami. Tento rok práve tu vyrastie 16 metrov vysoká rozhľadňa a v budúcom roku pribudne aj náučný chodník.

Ako Rimava.sk ďalej informovala Miroslava Vargová, manažérka miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont, na programe prvej brigády bolo čiastočné vyčistenie rovinnej plochy na vrchole Maginhradu (430 m n. m.), dvoch priekop a časti zelenej turistickej trasy, ktorá vedie z Nižného Skálnika od Vyšnej Pokoradze popod Maginhrad.

"Ruku k dielu priložilo 35 dobrovoľníkov z Hnúšte, Nižného a Vyšného Skálnika, Hrachova, Veľkých Teriakoviec, Rimavských Zalužian, Horných Zahorian, Dražíc, Vyšnej Pokoradze, Rimavskej Soboty a Lučenca, vďaka ktorým má Maginhrad šancu na obnovu svojej zašlej slávy," povedala Vargová.

Podľa jej slov budú brigády dobrovoľníkov pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch, nakoľko areál Maginhradu je značne zanedbaný a zarastený. Súčasťou projektu je aj archeologický výskum. Ten môže poskytnúť odpovede na mnohé otázky týkajúce sa histórie hradu, o ktorom hovoria viaceré diela známych slovenských spisovateľov a básnikov. Jednou z najznámejších je Báj Maginhradu od Jána Bottu.

Najbližší plánovaný termín brigády je v sobotu 23. augusta.

"Ďakujeme za pomoc, čas, ochotu i požičanie náradia všetkým zúčastneným dobrovoľníkom, ale aj obciam Veľké Teriakovce, Horné Zahorany, Nižný Skálnik a mestu Hnúšťa. Veľmi si to vážime, lebo vieme, že horúca júlová sobota sa dala stráviť aj inak," uzavrela manažérka MAS.

Brigádu dobrovoľníkov zorganizovala MAS MALOHONT za účelom vyčistenia lokality Maginhradu, ako aj prístupových trás, a to vďaka podpore programu Šanca pre váš región Nadácie Orange.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: MAS Malohont


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross