No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zdevastované dopravné ihrisko útočiskom asociálov

22. mája 2009 |  | 

Bývalé dopravné ihrisko v Rimavskej Sobote, o ktoré sa už niekoľko rokov nikto nestará, sa stalo útočiskom ľudí bez prístrešia, fetujúcej mládeže či asociálov. Ako pre Rimava.sk uviedol náčelník mestskej polície Peter Berecz, sťažnosti od občanov v tejto lokalite majú čoraz častejšie. Podľa jeho slov sa jedná o porušovanie VZN mesta, je tam neporiadok, asociáli, fetujúci ľudia z Dúžavskej cesty. „Niekedy sú tam celé rodiny, bezdomovci,“ povedal Berecz. Obyvatelia okolitých bytoviek spísali už petíciu.

„Na základe týchto podnetov, ale aj vlastného zistenia mesto začalo voči majiteľovi (Tank s.r.o.) tejto nehnuteľnosti konať,“ povedal pre Rimava.sk vedúci životného oddelenia MsÚ Ján Bozó, podľa ktorého mesto niekoľkokrát vyzvalo majiteľa aby pozemok zabezpečil proti vstupu asociálov. Majiteľa okrem oddelenia životného prostredia MsÚ oslovil aj stavebný úrad MsÚ kvôli oploteniu a zabezpečeniu budovy. Majiteľ v termíne stanovenom úradmi odpad neodstránil. Pozemok by mal oplotiť do konca júla. „Výška sankcií sa bude odvíjať od miery negatívnych vplyvov na lokalitu. Primátor mesta môže určiť výšku sankcií za porušovanie VZN právnickou osobou až do výšky 6 tis. eur,“ uzavrel.

Podľa našich zistení dnes na pozemku začali opravovať plot. Ako pre Rimava.sk uviedol konateľ lučeneckej spoločnosti vlastniacej pozemok Tank s.r.o. Dušan Nosál, odpad na vlastné náklady zlikvidujú a objekt zabezpečia. K termínom ukončenia opráv sa nevyjadril.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross