No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Žlté potvorky pritiahli do rimavskosobotského kina Orbis stovky divákov

perex-kinoMalí, žltí a neskutočne roztomilí. Reč je o mimonoch, ktorí svojím výzorom, hlasom, ale najmä kúskami bavia malých aj veľkých. Ich rovnomenný film Mimoni láme rekordy v počte návštevníkov kín. Rovnako aj v rimavskosobotskom kine Orbis sa zaradil medzi tie, ktoré zaplnili kinosálu.

Ako ďalej Rimava.sk informovala Anna Kováčová z kina Orbis, malé potvorky si počas štyroch premietacích dní prišlo pozrieť celkovo 900 divákov. Najviac návštevníkov prišlo v posledný deň premietania, kedy sa na zábavných kúskoch mimonov pobavilo takmer 400 divákov.

Mimoni sa po prvýkrát predstavili vo vedľajšej úlohe animovaného filmu s názvom Ja, zloduch. Žlté potvorky slúžili najväčšiemu zloduchovi široko ďaleko, bol to pre nich ten najväčší zmysel života. Film Mimoni, v ktorom sú „žltkáči“ hlavnými postavami mapuje ich historický vývoj. Častokrát aj vlastnou zásluhou prišli počas svojej existencie o svojho pána. Vtedy im neostávalo nič iné ako si hľadať nového. Ich pánom bol napríklad Tyranosaurus Rex, Drakula či sám cisár Napoleon. Ich dobrodružstvo však začína, keď si už nového nadriadeného nemohli nájsť. Tak sa trojica mimonov vydá na dlhú cestu, ktorá ich zavedie až do Ameriky na floridský festival zločincov všetkých druhov, ktorého sa mala zúčastniť aj absolútna kráľovná svetového zločinu, Scarlett Zbesilá, pre ktorú potvorky začnú pracovať.

Hoci mimoni v júni zaplnili kinosálu, ponuka na mesiac júl rovnako pritiahne filmových nadšencov do kina Orbis. Prvé dni v mesiaci budú patriť životnej púti spisovateľa Paula Coelha s názvom Pútnik. Priaznivci akčných filmov si prídu tiež na svoje. Pripravené sú filmy ako Terminátor: Genisys alebo Mission Impossible – Národ grázlov, bránice divákov rozcvičia komédie ako Macík 2 a Andílek na nervy.

Program Kina Orbis nájdete aj v Kalendári podujatí na Rimava.sk.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross