No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZMOGaM má nového predsedu, je ním starosta malej obce na juhu okresu

Združenie miest, obcí Gemera a Malohontu (ZMOGaM) si na svojom uplynulom pracovnom stretnutí (7. februára) v guľovej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote volilo nového predsedu. V tajnej voľbe s výrazne vysokým počtom získaných hlasov vyhral starosta obce Lenka na juhu Rimavskosobotského okresu, Marián Habovčík.Z 83 odovzdaných i platných hlasov získal 60, zatiaľ čo jeho protikandidát, primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, získal 23 hlasov. Ako povedal pre Rimava.sk novozvolený predseda ZMOGaM, víťazstvo ho prekvapilo. „Nečakal som až taký veľký rozdiel v počte hlasov. Išiel som do tohto súboja s úprimnou snahou tento región posunúť ďalej v pred, pomôcť mu a dúfam, že sa mi to aj podarí,“ povedal tesne po vyhlásení výsledkov. Podľa jeho slov sa z postu predsedu združenia bude snažiť čím ďalej, tým viac pomáhať pomáhať malým obciam a rovnako spolupracovať s mestami v okrese Rimavská Sobota. „Lebo mestá a obce musia žiť v symbióze a keď sa posunie región posunie sa aj daná obec,“ podotkol.

Jeho zvolenie za predsedu združenia bolo len prvým krokom. Tým ďalším podľa Habovčíka bude zasadnutie novej rady. „Na nej chceme navrhnúť členov rady ZMOS, členov vodárenskej spoločnosti. Celkovo sa tak scelíme a navrhneme ďalší postup v akom intervale sa budeme stretávať a tie prvé kroky a body, ktoré budeme riešiť,“ priblížil novozvolený predseda ZMOGaM Marián Habovčík.

A čo si myslím o novom predsedovi už bývalý predseda združenia Peter Mináč? Ako prezradil pre Rimava.sk, v novozvolenom predsedovi vidí veľký potenciál. „Je to mladý, vzdelaný človek, ktorý na sebe aktívne pracuje a samozrejme vyzná sa v problematike samosprávy,“ povedal Mináč.

Marián Habovčík – je starostom obce Lenka, v ktorej žije približne 200 obyvateľov. Aj keď je to malá obec, v júli 2018 bola dejiskom veľkého kresťanského open air festivalu Semfest. Obec Lenka sa môže pochváliť aj Cenou Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) za odstraňovanie architektonických i medziľudských bariér a zjednodušovanie podmienok pre hendikepovaných občanov. Habočík okrem postu starostu obce zastáva aj funkciu predsedu Mikroregiónu Pri Slanej, bol členom Rady ZMOGaM, rovnako je členom Rady ZMOS i členom sekcie sociálnych vecí a marginalizovaných komunít Rady ZMOS.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross