No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodorovné značenie na opravených cestách majú doplniť do mesiaca

Chýbajúce vodorovné dopravné značenie na opravených cestách v Rimavskej Sobote má byť doplnené najneskôr do konca mája. Zhodli sa na tom poslanci rimavskosobotského mestského zastupiteľstva po tom, ako hlavný kontrolór predniesol správu o kontrole úhrad za asfaltovanie. Tá tiež preukázala, že ani v jednom prípade na asfaltovaných komunikáciách nie je vodorovné značenie.

Ako Rimava.sk ešte vlani v decembri informovala, obnova existujúceho dopravného značenia bola zakotvená v zmluve medzi samosprávou a nitrianskou spoločnosťou, ktorá realizovala opravu živičného krytu. Samospráva dala cesty opraviť na jeseň, prevažne z vládnych peňazí. Ako primátor pre Rimava.sk potvrdil, pozastavil poslednú faktúru v sume približne 23 500 eur, kým dodávateľ nevyznačí vodorovné dopravné značenie. Podľa jeho slov sa s firmou zrejme dohodnú, aby formou subdodávky značenie doplnili Technické služby mesta, práve z peňazí, ktoré má samospráva ešte dodávateľovi zaplatiť. „Rokujeme o tom, urobíme to čím skôr. Ide o to, či budú prístupní dodávatelia,“ uviedol primátor.

S opravou ciest chcú pokračovať

S opravou povrchu ciest v meste by sa malo pokračovať. Ako na rokovaní zastupiteľstva primátor uviedol, je treba dokončiť Ulicu Gorkého, opraviť Daxnerovu, Rybársku, Námestie Daxnera, cesty pri B1, C1, C3, C5, C7, Ul. Bodona a aj Družstevnú. Primátor priznal, že bol v domnení, že Ulica Družstevná patrí pod kraj. Podľa jeho slov by malo byť vyasfaltovaných celkovo približne 25 tisíc metrov štvorcových, náklady odhadol na 350 tisíc eur. Ako avizoval, pripravuje prvú zmenu rozpočtu. Poslanci zároveň poukázali na to, že v mimoriadne zlom stave je aj Ulica Jánošíkova a Nová či cesta cez Šibeničný vrch. „Je prístupovou komunikáciou do Rimavskej Soboty. To je horšie ako katastrofa,“ zhodnotil poslanec Ján Végh a spomenul, že na tomto úseku už prišiel o časť nápravy aj diaľkový autobus Praha-Michalovce.

Poslanec Dušan Hlinka tiež spomenul, že na stránke mesta by mohol byť zverejnený zoznam ulíc, podľa toho, kto je ich vlastníkom. „Aby občania vedeli určiť „vinníka“, kto sa o cesty nestará,“ vysvetlil.

[nggallery id=982]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross