No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zóna bez peňazí: Pre niekoho nepotrebné veci opäť pomohli iným

26. novembra 2018 |  | 

Prelom mesiacov november a december v Rimavskej Sobote už tradične patrí aj charitatívnej akcii s názvom Zóna bez peňazí. Nebolo tomu inak ani uplynulú sobotu, kedy priestory Kongo pub-u zaplnili veci, ktoré pre niekoho sú už nepotrebné, ale pre iného ešte môžu poslúžiť.

Na jednom mieste si tak ľudia mohli vybrať oblečenie, topánky či hračky a možno tak potešiť aj svojich blízkych pred blížiacimi sa Vianocami. Ako pre Rimava.sk povedala dobrovoľníčka Monika Račková, ľudia najčastejšie nosia oblečenie, topánky, hračky alebo aj domáce spotrebiče. Podľa jej slov však akcia svoje posolstvo nemá len v materiálnej pomoci. „Nejde tu len o materiálnu pomoc, ale aby sa stretli, aby si vymenili možno nejaké názory, skúsenosti, úsmevy a aby vecami potešili tých, ktorí na ne nemajú,“ priblížila.

V Rimavskej Sobote si Zóna bez peňazí, ktorá prebieha vo viacerých slovenských mestách, našla svoje miesto hneď od svojho vzniku pred šiestimi rokmi. Podľa Račkovej sa pod organizáciu akcie v Rimavskej Sobote chopila jej kamarátka Michaela Tiralová. „Je to už teda taká tradícia. A v tomto predvianočnom čase sa to aj hodí,“ podotkla Račková s tým, že aj od ľudí majú na túto akciu dobré ohlasy.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross