No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V ZŠ Dobšinského opravia toalety, sú v havarijnom stave

Sociálne zariadenia, ktoré v Základnej škole P. Dobšinského v Rimavskej Sobote slúžia už vyše tridsať rokov, sa dočkajú obnovy. Z finančného balíka, ktorý pre rimavskosobotskú samosprávu vyčlenila vláda, by malo ísť 50 tisíc eur na opravu toaliet, ktoré sú v havarijnom stave. Podľa slov riaditeľa školy Petra Nôtu sú sociálne zariadenia už aj morálne zastaralé. Škola nemala financie na rozsiahlejšiu rekonštrukciu, investovali len do nevyhnutných opráv.

Ako pre Rimava.sk potvrdila Eva Muráriková, vedúca odboru rozvoja mesta na mestskom úrade, mesto ako zriaďovateľ školy už vyhlásilo verejné obstarávanie, v závere minulého týždňa otvárali obálky. Podľa vedúcej odboru sa prihlásilo sedem uchádzačov.

V rámci obnovy sociálnych zariadení sa počíta aj s úpravou vstupnej chodby k toaletám, s opravou dlažieb a stien, ktoré sú popraskané, s novými nátermi. Okrem chlapčenských a dievčenských toaliet na všetkých podlažiach troch pavilónov majú byť vynovené aj učiteľské toalety.

Z vládnej rezervy dostala Rimavská Sobota peniaze aj na obnovu ďalších školských zariadení. Za 30 tisíc eur by mali opraviť strechu či vymeniť okná na budove materskej školy na Dobšinského ulici, 25 tisíc eur je vyčlenených na výmenu okien v materskej škole na Rybárskej ulici. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol vedúci odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry Viliam Vidinský, 5 tisíc eur je určených na opravu strechy na budove Ekorelaxu.

[nggallery id=793]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross