No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ZŠ P. Dobšinského čaká veľká rekonštrukcia. Vynovené budú priestory tried pre deti s autizmom, škola sa dočká aj nových okien

RIMAVSKÁ SOBOTA – Základná škola Pavla Dobšinského sa vďaka dotácii z Environmentálneho fondu dočká po dlhých rokoch výmeny okien. Nové priestory budú pripravené aj pre žiakov s autizmom.

Na rekonštrukciu získala škola približne 400-tisíc eur, ktoré budú využité na výmenu okien. "Veľmi sa teším, že sa nám podarilo získať dotáciu z Environmentálneho fondu ešte z roku 2023 na riešenie energetickej účinnosti verejnej budovy," uviedla pre portál Rimava.sk riaditeľka školy Erika Demková.

Článok pokračuje pod reklamou


Demková zároveň špecifikovala, ktorých častí rozľahého areálu školy sa bude prerábka týkať. "Nové okná budú v budove, kde sídli školský klub detí a jedáleň, v prvom a druhom pavilóne školy zo strany chodieb, v sociálnych zariadeniach a chodbách medzi prvým a druhým pavilónom a druhým a tretím," povedala riaditeľka a dodala, že rekonštrukcia by mala byť hotová do konca aktuálneho školského roka, keďže škola musí do konca októbra 2024 zúčtovať finančné prostriedky.

V škole momentálne prebiehajú aj práce v pavilóne, v ktorom sídlia triedy pre deti s poruchami autistického spektra. "V priestoroch bývalého bytu pre školníka budujeme ďalšie dve triedy a akési sociálno-hygienické zázemie pre žiakov s autizmom. Mala by tam byť kuchynka, aby sa deti ľahšie učili samoobslužným činnostiam, aby sa učili prestrieť stôl či upratať ho po sebe," prezradila Demková.

Dve nové triedy v pavilóne budú určené pre žiakov s autizmom, ktorí majú zároveň mentálne postihnutie a nie je vylúčené, že do budúcna bude vďaka novým priestorom škola schopná rozšíriť kapacitu v triedach pre deti s poruchami autistického spektra.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross