Zvodová najúspešnejšia na veľkom turnaji v Prahe, medailly z Česka brali aj ďalší taekwondisti

10. novembra 2023 | | | |  |
Zdroj foto: Falcon Taekwondo

PRAHA/RIMAVSKÁ SOBOTA – Do stovežatej Prahy sa na jeden z najväčších turnajov v Česku vybral bojovať o ocenenia aj rimavskosobotský oddiel taekwondistov. Na 20. ročníku Korean Ambassador´s Cup Prague Open 2023 Taekwondo Championships, sa stretlo 377 zápasníkov a 222 súťažiacich v kategórii poomsae z 39 klubov a 8 štátov – Slovensko, Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina, Rumunsko, Nemecko a Moldavsko.

Prvý súťažný deň bol pripravený pre športové zápasy kyorugi a druhý deň na súťaž v predvádzaní športových zostáv poomsae.

"V druhý deň za náš klub nastúpil na poomsae zápasisko Noel Péntek, avšak sa mu nepodarilo postúpiť do finále. Takže poomsae sme mali bez medaile. Na tento turnaj boli pozvaní aj rozhodcovia z nášho klubu, a to Miroslav Bitala, Viktória Bitalová, Dominik Kuvik a Tomáš Kuvik. Ďakujeme za pomoc rodičom, ktorí pomohli s prepravou a samozrejme mestu Rimavská Sobota,“ uviedol pre portál Rimava.sk Róbert Kuvik z Falcon klubu.

V zápasoch kyorugi získala zlatú medialu Simona Zvodová, striebro si vybojovali Tomáš Kuvik, Adrián Mag a Marek Spodniak a napokon bronzovú priečku obsadil Noel Pénter.