No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zvolen víťazom základnej časti Tipos extraligy, Ďuriš: Bol to náš cieľ

ZVOLEN – HKM Zvolen vedený trénom Petrom Oremusom vyhral základnú časť slovenskej Tipos extraligy 2020/2021. Pri výhre stál aj odchovanec HKM Rimavská Sobota Dalibor Ďuriš, ktorý je rodákom z Rimavských Zalužian.

„Sme veľmi radi za to, že sa nám podarilo vyhrať základnú časť. Bol to náš cieľ a sme radi, že sme ho splnili. Motorom nášho úspechu bol dobrý kolektív či už v šatni alebo na ľade. Hlavným cieľom je vyhrať celú ligu a teraz je na rade práve to,“ povedal Ďuriš na margo úspechu jeho klubu.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa jeho slov bola sezóna z jeho pohľadu úspešná. Pre Ďuriša to bol prvý ročník medzi seniormi. „Sezónu hodnotím pozitívne, pretože som spravil prvý krok k tomu, aby som hral v drese mužov. V tejto náročnej dobe covidu je pre mňa dobré, že som aspoň hral. Som rád za každú šancu, čo som dostal,“ vyslovil sa hokejista.

Rodák z Rimavských Zalužian odohral v práve ukončenej základnej časti 28 zápasov, z ktorých si pripísal jednu asistenciu. Ďuriš pociťoval rovnako aj zlepšenie od zápasu k zápasu. „Každý hráč, keď skočí do mužského hokeja pociťuje na sebe zlepšovanie čo na tréningoch, alebo v zápase,“ uzavrel 20-ročný hokejista.

HKM Zvolen dokázal zvíťaziť v základnej časti Tipos extraligy so ziskom 103 bodov a štvorbodovým náskokom na Michalovce. Do playoff tak vstúpi ako najvyššie nasadený tím a súper im vzíde zo štvorice Dukla Trenčín, HC Košice, Nové Zámky a Banská Bystrica, ktoré budú bojovať o dve postupové miestenky.

Dalibor Ďuriš sa v lete 2020 vrátil späť do Zvolena, v ktorom hrával v mládežníckych súťažiach. Posledné sezóny strávil v susednom Česku, kde hrával za Mountfield HK Hradec Králové.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: archív D. Ďuriša


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross