No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Casio G-Shock – nezničiteľné hodinky s fascinujúcou históriou

20. novembra 2023 |  | 
Zdroj foto: vlastné/Hodinkovna

Keď sa náhodných ľudí opýtate na značky hodiniek, o ktorých počuli, pravdepodobne dostanete dve odpovede: Rolex a G-Shock. Hoci tieto dve značky nie sú zďaleka porovnateľné z hľadiska ceny, obe dobyli svet. G-Shock je rad hodiniek vyrábaných spoločnosťou Casio. Samotný výrobca nie je taký populárny ako jeho značka. Odkiaľ pochádza tento fenomén? Predpokladá sa, že hodinky G-Shock sú jediné hodinky na svete, ktoré majú využitie vo viacerých oblastiach. Hodinky G-Shock nosia športovci, módni stylisti, futbaloví fanúšikovia a burzoví makléri. Nosia sa na každodenné i slávnostné príležitosti, hodia sa k športovému i elegantnému oblečeniu. Aby sme lepšie pochopili fenomén G-Shock, stojí za to pozrieť sa na jeho históriu.

Casio - ako vznikla legendárna značka G-Shock? 

História hodiniek G-Shock je veľmi presvedčivá. Používateľov hodiniek G-Shock by mala zaujímať najmä minulosť spoločnosti. Vráťme sa teda späť v čase. Japonsko pred mnohými rokmi. Mladý Kikuo Ibe práve dostal od svojho otca ako darček hodinky. Mladý chlapec je týmto zariadením fascinovaný. Jedného dňa mu pukne srdce. Keď hodinky spadnú na zem, nešťastnou náhodou sa poškodia a prestanú fungovať. Tento moment sa stane zlomovým bodom v Kikuoovom živote. O niekoľko rokov neskôr jeden z inžinierov spoločnosti Casio hodinky zhodí z okna. Je to len prototyp. Cieľom je overiť odolnosť hodiniek. Ten istý experiment sa opakuje mnohokrát v tajnosti pred nadriadenými. Hodinky majú splniť tri kritické ciele: prežiť pád z výšky 10 metrov, vydržať tlak vody 10 atmosfér a mať životnosť batérie 10 rokov. Experiment sa opakuje 200-krát, ale inžinier sa nevzdáva a usiluje sa dosiahnuť svoj cieľ.

Oba príbehy majú spoločnú hlavnú postavu. Poškodené hodinky sa Kikuoovi vryli do pamäti natoľko, že o mnoho rokov neskôr začal pracovať v oddelení spoločnosti Casio. Zaujímavý je fakt, že Kikuo hodinky vždy zhodil z tretieho poschodia. Radšej chodil po schodoch, ako by mal použiť výťah. Preto je Kikuoova výdrž dodnes neuveriteľná. Pomocou pokusov a omylov sa podarilo vytvoriť hodinky, ktoré úplne spĺňali Kikuoove očakávania. Predpona G znamená gravitáciu, pretože zariadenie je odolné voči všetkým druhom nárazov. Na začiatku sa hodinkám v Japonsku nedostalo veľkého uznania. V skutočnosti si väčšiu popularitu získali v Amerike. Až o niekoľko rokov neskôr Japonci ocenili domáce hodinky a dali im rovnakú úroveň uznania ako Američania.

Pánske hodinky Casio - doplnok najvyššej kvality

Hodinky G-Shock sú navrhnuté v športovom štýle a sú vhodné na rôzne príležitosti. Spoločnosť G-Shock ponúka jedinečné zariadenia, ktoré nikde inde nenájdete. Hodinky Casio si dnes vysoko cenia muži aj ženy. Spočiatku však boli vnímané ako mužský gadget kvôli odolnej a robustnej konštrukcii. Hodinky Casio sú skutočnými majstrovskými dielami. V priebehu rokov spoločnosť vydala množstvo limitovaných edícií hodiniek a zariadení na špeciálne účely. Medzi veľmi obľúbené série patria okrem kolekcie G-SHOCK aj série Edifice a Vintage.

Dôveryhodnosť značky dokonale ilustruje počet predaných kusov. V roku 2009 malo hodinky G-Shock už 50 miliónov používateľov. Hodinky G-Shock dobre fungujú v každej situácii bez ohľadu na štýl človeka. Je to vďaka ich univerzálnemu dizajnu, ktorý sa dokonale hodí k športovým outfitom aj elegantnému oblečeniu. Keďže značka vydala veľké množstvo modelov, každý si určite nájde niečo pre seba.

Casio G-Shock - nezničiteľné zariadenie

Koncept "Triple 10" viedol k vývoju konštrukcie G-Shock odolnej voči nárazom. Úplne prvé hodinky G-Shock dokázali prežiť pád z výšky 10 metrov, odolali tlaku vody 10 atmosfér a mali životnosť batérie 10 rokov. V priebehu času sa hodinky Casio G-Shock výrazne zdokonalili. Obsahujú niektoré nové funkcie, ako je kompatibilita s technológiou Bluetooth a rádiové ovládanie, ktoré ich robia ešte výnimočnejšími. Napriek všetkým vylepšeniam hodinky stále spĺňajú základné požiadavky konceptu "Triple 10".

Fotografie pre tento článok pochádzajú z Hodinkovna.sk.

Zdroj foto: vlastné/Hodinkovna

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross