No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Liptov ako ho nepoznáte: Čo sa tu oplatí vidieť?

1. septembra 2022 |  | 
Zdroj: Unsplash

Ak sa chystáte na dovolenku a stále neviete kam, máme pre vás super tip. Môžete ostať doma na Slovensku a vidieť napríklad krásy Liptova. Ide o obľúbený slovenský región, ktorý si doposiaľ zamilovali už tisícky turistov.

Na Liptove máte rozhodne čo zažiť. Ide o destináciu, ktorá sa nachádza na severe Slovenska. Ľahko sa sem dostanete autom, autobusom, ale aj vlakom. Odvážlivci sem radi cestujú aj na bicykli. Táto oblasť je tiež vhodná pre malé deti, ktoré tu majú možnosť zažiť veľa zábavy a adrenalínu.

Neviete, kde budete počas dovolenky v tejto oblasti bývať? Je skvelé, že tu nie je núdza o ubytovanie - Liptov ponúka veľa možností, kde sa dá prenocovať. Môžete si vybrať z rôznych apartmánov, chát, penziónov či hotelov za tie najlepšie ceny.

Aquapark Tatralandia

O najznámejšom aquaparku na Liptove ste už pravdepodobne neraz počuli. Ide o jeden z najväčších areálov vodnej zábavy v celej Strednej Európe. Nájdete tu nespočetné množstvo tobogánov a šmýkačiek, ktoré si môžete užiť spolu s celou rodinou. O jedinečný zážitok sa postarajú animačné programy a vy tak na dovolenke nebudete musieť pohnúť ani prstom.

Ak budete mať zarezervované ubytovanie v Nízkych Tatrách, neváhajte navštíviť tento jedinečný aquapark. V prípade, že by vám počasie neprialo, môžete si vychutnať wellness a saunový svet. Na pravidelnej báze sa tu organizujú aj zážitkové a relaxačné saunové rituály. Odporúčame.

Zdroj: Unsplash

Múzeum liptovskej dediny

Za menej známe sa na Liptove považuje Múzeum liptovskej dediny. Nachádza sa v Pribyline, ktorá je vzdialená len niekoľko kilometrov od Liptovského Mikuláša. Ak máte radi pamiatky a chceli by ste vidieť, ako to všetko vyzeralo kedysi, Múzeum liptovskej dediny by ste rozhodne mali navštíviť.

Vychutnať si môžete aj krátku jazdu na historickom vláčiku a vaše deti sa určite potešia malej zooexpozícii. Práve tá sa zameriava na chov domácich zvierat a hydiny. Preto si neváhajte zarezervovať ubytovanie na Liptove cez portál Rekrea a vychutnajte si všetky krásy tejto nádhernej oblasti.

Hrad Liptovský Hrádok

Ak sa rozhodnete navštíviť Liptovský Hrádok, určite nevynechajte hrad, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Táto pamiatka stojí na malej vyvýšenine už od 14. storočia. V tom čase slúžil hrad ako dôležitá obchodná cesta. V minulosti bol hrad Liptovský Hrádok obkolesený vodnou priekopou. Dodnes sa zachovala v podobe malého jazierka.

Neváhajte si tiež priplatiť aj za prehliadku hradu, ktorá trvá približne 45 minút. Garantujeme vám však, že sa rozhodne nudiť nebudete a užijú si to aj vaše najmenšie ratolesti. Do areálu totiž nemôžete vstúpiť bez sprievodcu.

Galéria ILUSIA

V centre Liptovského Mikuláša sa nachádza galéria ILUSIA. Známa je pre svoje optické klamy, ilúzie a 3D maľby. To všetko vám rozhodne vyrazí dych. Môžete totiž pohladkať slona, ocitnúť sa na vrchole mrakodrapu, ale aj zatelefonovať si na dne bazéna. Ochotní zamestnanci vám vyhotovia nezabudnuteľné fotografie s celou rodinou, ktoré si môžete na mieste aj hneď vytlačiť. Ak chcete navštíviť túto galériu, termín si rezervujte vopred telefonicky alebo cez online formulár.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross