No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Módne kabelky – TOP 3 trendy na leto

4. júna 2022 |  | 

Leto je na obzore. Akonáhle sa nám podarí zastrčiť hrubé pletené svetre, čižmy a čiapky definitívne do skrine, je čas vytiahnuť ľahké šaty, crop topy a espadrilkové sandále. A neexistuje lepšie ozvláštnenie vášho letného outfitu ako výrazná kabelka. Existuje toľko jedinečných tvarov, žiarivých farieb a sviežich materiálov, ktoré sú trendom leta 2022. Ktoré kabelky teda môžete nosiť celé leto?

Bucket kabelku musíte mať

Bucket, vrecko či dokonca vrece, akokoľvek tento druh kabelky voláte,  je späť a vyzerá lepšie ako kedykoľvek predtým. Štýl, ktorý si prvýkrát získal popularitu v roku 1900 po tom, čo Louis Vuitton vytvoril bucket kabelku na prepravu šampanského, je taška dlho uznávaná pre svoju funkčnú a módnu príťažlivosť. Túto sezónu dizajnéri vzali klasickú siluetu a interpretovali ju po svojom. Chloé zvolila medzisezónny čierny odtieň, ktorý bol zdobený bielym prešívaním, zatiaľ čo Versace začlenil do dizajnu trochu talianskej elegancie so zlatým retiazkovým remienkom a jeho charakteristickým motívom.

Hoci každý dizajnér pridal tomuto kúsku svoj šmrnc, stále sa im podarilo zachovať pragmatizmus bucket bag, do ktorého vám odporúčame toto leto investovať. Mnohé kožené bucket kabelky majú  aj vnútorné plátno so sťahovacou šnúrkou, takže sú ideálne na udržanie vášho obľúbeného rúžu v bezpečí, no zároveň vám dodajú šmrnc. Ak hľadáte dekadenciu, vyskúšajte napríklad kombináciu hodvábnej košele a bielych nohavíc, ktoré doplníte za pomoci výraznej bucket bag. Táto kabelka z vás jednoducho toto leto urobí bohyňu. Neveríte? Skúste to sami.

Praktické prenosné kabelky

Bez klasickej kabelky by to nebolo leto. Možno ste stále zamilovaná do kabelky Christian Dior Book Tote, ale túto sezónu vám každopádne odporúčame pridať do vášho šatníka aj ďalšie značkové kabelky. Casablanca a Chanel dokázali, že väčšie nie je vždy lepšie, a ponúkajú štýly s luxusnými ozdobami, ako sú kovové rúčky a zlaté kovanie, zatiaľ čo Balmain demonštroval, že ani naša túžba po monogramoch z 90. rokov tak skoro nezmizne. Nech už sa vám páči ktorýkoľvek z týchto luxusných kúskov, na trhu existuje množstvo možností, ako si zaobstarať kabelku, ktorá bola práve haute-couture kúskami inšpirovaná. Vyskúšajte napríklad CCC, kde si budete môcť vybrať z obrovského množstva zaujímavých dámskych kabeliek. Garantujeme vám, že tam nájdete niečo pre každý rozpočet.

Tak, či onak, to, čo milujeme na tomto trende letných kabeliek, je najmä ich univerzálnosť. Či už sa ponáhľate, aby ste stihli let, alebo len idete na nákup, táto kabelka s vami zvládne všetko. Mnohé tote bags sú tiež inšpirované sieťkovanými nákupnými taškami, takže sú ideálne na výlety na farmársky trh alebo na obedy pod holým nebom.

Mini kabelky nikam neodišli

Od uvedenia tašky Jacquemus'Le Chiquito v roku 2019 dominujú svetu módy a Instagramu mini tašky v žiarivých odtieňoch. A hoci sa tento trend môže zdať už ako pomaly utíchajúci, svetové módne domy vnášajú do trendu miniatúrnych kabeliek nový život prostredníctvom klasických siluet. Christian Dior vedie so svojou mikro verziou kabelky Lady Dior. Nezaostával ani Chanel, ktorý taktiež predviedol zmenšeninu svojej ikonickej kabelky. Tieto menšie siluety dokazujú, že platí staré známe – menej je viac.

Ak premýšľate, ako zakomponovať tento trend letných kabeliek do vášho každodenného šatníka, naším tipom je nepovažovať tento doplnok za pragmatický nástroj, ale brať ho ako akcent na dotvorenie letného outfitu. Návrat mini kabeliek je o dekadencii a márnomyseľnosti. Je to typ tašky, ktorý za vás hovorí všetko.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross