No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Odborná likvidácia azbestu

6. februára 2022 |  | 
Zdroj: pixabay.com

Pri rekonštrukciách starších budov sa často krát stretávame s požiadavkou na likvidáciu starého stavebného odpadu. V prípade ak sa jedná o bežné materiály ako je betón, škridla alebo drevo, likvidáciu vieme spraviť bez problémov.

Takéto práce môže vykonávať stavebná firma, prípadne časť môžeme spraviť aj svojpomocne. Samotný materiál sa odovzdá na skládke prípadne v zbernom dvore. Iné je to aj sa jedná o zdravotne nebezpečný materiál akým je aj azbest. V takomto prípade je nevyhnutné sa obrátiť na špecializovanú firmu ktorá sa zaoberá likvidáciou azbestu.

Takáto spoločnosť musí mať povolenia na manipuláciu a likvidáciu azbestu. Je to z dôvodu negatívneho vplyvu azbestu na ľudské zdravie. Preto je potrebné pri manipulácii dodržiavať striktné postupy. Azbest je škodlivý hlavne v prípade ak sa vdýchnu jeho mikroskopické čiastočky.

Tieto často vznikajú hlavne v prípadoch keď dochádza k jeho manipulácii. Azbest je karcinogénny a teda hrozí v takýchto prípadoch vznik rakoviny. Najčastejšie sa v praxi likvidujú rôzne staršie azbestové strechy. Azbestová krytina bola v minulosti využívaná pre svoju výbornú odolnosť voči vysokej teplote.

Druhým rozšíreným využitím v našich podmienkach bolo použitie azbestových rúr v stupačkách bytových domov. Službu je možné objednať si po celom Slovensku.

Likvidácia azbestu je služba ktorú môžete objednávať aj online na internete. Ceny za likvidáciu azbestu sa pohybujú od 9 eur za meter štvorcový pri azbestových strechách a pri stupačkách je to od 70 eur za byt. Likvidáciu azbestu v Prešove, Žiline, Bratislave aj ostatných regiónoch nechajte na odborníkov.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross