No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Spoločne zachraňujeme históriu a životy

14. mája 2022 |  | 
Zdroj foto: Room 76/Shutterstock.com

Určite ste zachytili správy o zničených domoch a ľudských životoch po tornáde v Česku. Alza vyčlenila 5 miliónov českých korún na pomoc rodinám, ktorých táto katastrofa postihla. Zároveň poslala okamžitú pomoc do postihnutej oblasti. Nebolo by to však možné vďaka neustálej podpory nákupom produktov na Alze. Pomôcť môžete aj vy prostredníctvom 8-mich overených portálov, ktoré sa zaoberajú pomocou v núdzi.

Ako sa o histórii dozvedieť viac

Alza ponúka čítačky elektronických kníh, ktoré vám otvoria zakúpené elektronické knihy. Vďaka veľkým rozmerom si môžete prečítať nové poznatky z histórie. Výhodou e-čítačiek je, že knihy, časopisy a všetka literatúra sú o poznanie lacnejšie, ako fyzická podoba. S podsvieteným displejom nebudete mať problém čítať ani na ostrom slnku alebo v noci pred spánkom. Bez obáv. O zrak ale neprídete vďaka technológii zaručujúcej ochranu zraku.

Pokiaľ nedáte zanevrieť na staré dobré časopisy, tie na Alze nájdete tiež. Určite oceníte časopis Týždeň histórie, ktorý sa venuje téme školy a výučbe kedysi. Časopis CENTURION a CENTURION limitovaná edícia je pre bývalých vojakov, ktorí si radi pripomenú spomienky na vojenčinu. V prípade, že by sa vám čítanie o vojne, tankoch a bitkách priveľmi zapáčilo, môžete pokračovať na časopis História Bellica opisujúci bitky, ktoré zmenili svet, ako nikdy predtým. 

Za vzrušením do divočiny

Historické časopisy nie sú všetko, čo na Alze nájdete. Medzi ďalšími nájdete časopisy o prežití v prírode. Dozviete sa nové informácie o tom, čo robiť, aby ste nepodľahli v strede divokého pralesu. Drsné podmienky nie sú pre každého, tento časopis vás však vyškolí, ako sa v takýchto podmienkach spamätať a bojovať o holý život. Adrenalín a vzrušenie, to sú emócie, ktoré na vás čakajú po prečítaní časopisu Přežít. 

Skôr niečo o prírode a ich úkazov? Nie je problém, ak vás zaujímajú sopky a ich aktivita, potom oceníte časopis Už víš proč? Je určený pre všetky vekové kategórie a sprostredkúva vám poznanie zo sveta vedy, histórie, prírody a technológií. Vyskúšať môžete aj magazín Epocha na cestách, ktorý vás vezme na tie najkrajšie hrady a zámky, aké v Čechách môžete nájsť. Čaká na vás až 77 historických stavieb z Čiech i Moravy. Toto je niečo pre vás!


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross