No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Top miesta, ktoré navštíviť v Bojniciach a okolí

24. januára 2024 |  | 
Zdroj obrázku: Martin Mecnarowski/stock.adobe.com

Rozhodli ste sa vybrať na výlet s celou rodinou do Bojníc? Niet sa čomu čudovať. Bojnický zámok stojí za to vidieť. Patrí medzi klenoty slovenského kultúrneho dedičstva. Okolie Bojníc však skrýva veľa rôznych miest, na ktoré sa môžete vybrať aj s rodinou.

Chcete dovolenkovať na Slovensku? Vyberte sa do Bojníc a spoznajte aj jeho okolie. Po tom, ako absolvujete krásnu prehliadku rozprávkového zámku, ešte domov neodchádzajte. Spravte si niekoľko dňovú dovolenku a spoznajte aj okolie Bojníc.

Čo v Bojniciach a v okolí stojí za to vidieť?

1.    ZOO Bojnice

Vedeli ste, že najstaršia slovenská zoo sa nachádza priamo v Bojniciach, vedľa zámku? Táto zoo je známa svojou rehabilitačnou stanicou, v ktorej sa liečia všetky hendikepované zvieratá. V zoo našli útočisko aj ohrozené druhy. Viac než 2 700 zvierat dokopy čaká vás s celou rodinou.

Zoo v Bojniciach ponúka ešte jednu veľmi milú možnosť. Viete si jedno zvieratko adoptovať. Samozrejme, zviera nebude vaše, môžete však naň prispievať, aby sa zvýšila jeho životná úroveň.

2.    Kúpele v Bojniciach

Vedeli ste, že Bojnice majú aj svoje kúpele? Nachádza sa v nich viac než päť termálnych prameňov, ktoré pomáhajú s rôznymi chorobami, medzi nimi aj s postcovidovým syndrómom. V kúpeľoch si viete zajednať napríklad liečebný alebo  víkendový pobyt. Večer sa môžete ísť poprechádzať po meste alebo navštíviť susedné mesto – Prievidzu.

3.    Vyhliadková veža Čajka

Aj keď známejšou vyhliadkou je nepochybne Chodník korunami stromov v Bachledovej doline, v Bojniciach nájdete konštrukciu vysokú až 30 metrov. Ide o vyhliadkovú vežu Čajka, z ktorej budú nadšené najmä deti, pretože sa z jej vrcholu dá spustiť na tobogane.

Vedľa veže sa nachádza milá Šmolko dedinka. Farebné domčeky zaujmú každé dieťa. Deti sa môžu pokúsiť nájsť malých skrytých Šmolkov. Kým si rodičia vychutnajú kávu, deti sa môžu v dedinke zahrať.

4.    Múzeum praveku

Múzeum praveku označuje expozíciu, ktorá sa nachádza v areáli Prepoštskej jaskyne. Ide o expozíciu z doby neandertálcov. V jaskyni sa dozviete, ako títo ľudia žili, ako si lovili jedlo a vyrábali nástroje. Počas niektorých dní je možná aj nočná prehliadka, na ktorú len tak nezabudnete. Na nočnú prehliadku pravdepodobne špičkové nočné videnie potrebovať nebudete, ak však vaše deti zaujme príroda so zvieratkami v noci, môžete si ho zaobstarať. Vďaka nočnému videniu zachytíte naozaj všetko.

5.    Mysterium Bojnice

Ak by vám náhodou nevyšlo počasie, využiť môžete ponuku Mysteria v Bojniciach. Deti si môžu zahrať rôzne únikové hry, ktoré zabavia aj dospelých. K dispozícií sú vonkajšie, no najmä vnútorné escape rooms. Hry sa dajú rôzne prispôsobiť vekovej kategórií detí. V rámci jednej hry sa napríklad dozviete viac o meste, v ktorom sa práve nachádzate.

6.    Lyžiarske stredisko Cigeľ

V zimnom období vás určite poteší, že blízko Bojníc sa nachádza Lyžiarske stredisko Cigeľ, z ktorého je vidieť Bojnický zámok. V prípade, že sa rozhodnete ísť lyžovať, nezabudnite si zajednať komfortné ubytovanie v Bojniciach. Toto stredisko je menšie, rodinnejšie a jeho veľká výhoda je, že je lacnejšie v porovnaní s veľkými strediskami!

7.    Technické moto múzeum

Do 10 kilometrov od Bojníc nájdete múzeum, ktoré poteší všetkých milovníkov automobilov, a to predovšetkým tých z minulého storočia. Nachádzajú sa v ňom aj veľmi jedinečné modely. Múzeum je však súkromné, preto sa nezabudnite vopred objednať.

Ako vidíte, na spoznanie Bojníc a okolia vám nebude stačiť jedeň deň. Využite prázdniny detí v škole, a tak využite skvelú príležitosť a vezmite celú rodinu na dovolenku. Bojnice sú skvelým miestom!


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross