No active "ca-sidebar-197687" sidebar

UV lampa a ionizátor pre bezpečnú pitnú vodu do každej domácnosti

20. novembra 2023 |  | 
Zdroj foto: fizkes/Shutterstock.com

Bez vody by život nemohol existovať. Aj keď ju v našich končinách považujeme za samozrejmosť, nie vždy sa môžeme spoľahnúť na jej ideálnu kvalitu. A to môže mať negatívny vplyv na naše zdravie. Vodu využívame na množstvo vecí. Dôležité však je, aby bola jej kvalita čo najvyššia práve pri tej pitnej. Ako tomu môžete veľmi jednoducho dopomôcť aj u vás doma?

Získajte živú a mŕtvu vodu pomocou ionizátora

Prvým skvelým prostriedkom na jej úpravu do požadovaného stavu je ionizátor vody. Ide o filter na vodu, ktorý ju dokáže rozdeliť na mŕtvu a živú. Ak sa na túto problematiku pozrieme trochu odbornejšie, zmení ORP a pH vody tak, aby sa stala alkalickou (zásaditou) a bola vhodná na detoxikáciu a pitie. Takto ju vaše telo oveľa lepšie vstrebe, organizmus bude správne detoxikovaný a dokonca ju zaznamená ako jeden z najspoľahlivejších antioxidantov. Táto živá voda vie veľmi účinne telo zásobovať potrebnými živinami.

Vedľajším produktom bude acidická voda, ktorá taktiež disponuje nespornými výhodami. Využijete ju na ošetrenie problémov s kožou (hlavne ekzémy) alebo rán. Ak kyslá voda dosiahne pH približne 3, stáva sa z nej skvelá dezinfekcia, ktorá si poradí s väčšinou baktérií už do pár sekúnd, a to bez vedľajších účinkov.

UV lampa proti baktériám a iným škodlivým látkam

Ďalším skvelým pomocníkom je UV lampa. Tá je schopná eliminovať až 99,99% mikroorganizmov vo vašej vode aj bez využitia nie veľmi vhodnej chémie. Stáva sa prirodzenou ochranou proti rastu baktérií, dokonca bez potreby elektrickej energie. Postarajte sa o to, aby ste viac nepili aj také nevhodné látky, akými sú olovo, striebro, arzén V, chróm či Kadmium. Zabudnúť môžete aj na baktérie ako Enterokoky, koliformné baktérie či E Coli.

Všetko je postavené na práci sterilizačného UV žiarenia, využiť by ste však mali aj mechanickú predfiltráciu potrubným filtrom, aby ste odstránili usadeniny a kal z vody, čím k nej dostanete dostatočné množstvo spomenutého žiarenia.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross