No active "ca-sidebar-197687" sidebar

UŽ RASTIE MEDVEDÍ CESNAK! Aké má účinky a kde ho kúpite?

19. februára 2022 |  | 

Posol jari medvedí cesnak otvára sezónu čerstvých a chrumkavých vitamínov v podobe zeleniny. V minulosti sa o ňom hovorilo ako o najsilnejšom lekárovi, preto ho okrem kuchyne využívali najmä v liečiteľstve. Dnes jeho využitie prekvitá najmä v gastro odvetví.

Výrazne podporuje imunitný systém, znižuje krvný tlak a pomáha bojovať s nepríjemnými migrénami. Spoznajte jeho ďalšie neoceniteľné liečivé účinky.

Prečisťuje organizmus

Najhlavnejšou liečivou vlastnosťou medvedieho cesnaku je jeho prečisťovacia a detoxikačná schopnosť. Zároveň však jeho sírne zlúčeniny neutralizujú toxické látky nachádzajúce sa v organizme.

Antibiotické a protizápalové účinky

Medvedí cesnak napomáha pri liečbe ochorení dýchacích ciest, čistí zahlienené pľúca a zmierňuje dýchacie ťažkosti. Konzumácia čerstvých lístkov vám pomôže ak vás trápi vlhký hlienovitý kašeľ.

Svojimi schopnosťami urýchľuje hojenie rán a pomáha pri bolestivých kŕčových žilách.

Lieči chronické kožné choroby

Medvedí cesnak v podobe tinktúry pomáha pri liečení rôznych kožných problémov, dokonca vám pomôže aj so suchými rukami, ktoré nás po zime často trápia. V kozmetike sa využíva aj na omladzovacie kúry, zlepší totiž prúdenie a priechodnosť krvi a vyčistí telo od prebytočných tukov. Pomliaždené listy môžete využiť na hnisavé rany a miesta, ktoré sú napadnuté kožnými plesňami.

Chráni žalúdok a črevný systém

Priaznivo pôsobí pri najrôznejších žalúdočných problémoch a prečisťuje celý tráviaci trakt. Paradoxom je, že pomáha pri zápche aj pri hnačkách. Svojou silou pôsobí proti črevným parazitom.

ZDRAVIE, KTORÉ CHUTÍ

Medvedí cesnak môžete konzumovať čerstvý, len tak na chlebík či do šalátu. Výborne sa hodí do rôznych jedál ako korenina, môžete si z neho pripraviť bylinkové maslo, pesto alebo liečivú tinktúru, ktorá vás zachráni kedykoľvek počas roka.

Liečivá tinktúra z medvedieho cesnaku

Príprava tinktúry je jednoduchou záležitosťou, vyskúšajte si ju pripraviť aj vy a doplňte vašu lekárničku o tento medvedí liečivý zázrak.

Stačí ak celú sklenú fľašu naplníte nadrobno pokrájanými lístkami, ktoré zalejete 40% ovocným liehom.  Nechajte odstáť na slnečnom mieste aspoň dva týždne a tinktúra je hotová.

Nájsť medvedí cesnak v prírode môže byť náročné a jeho sezóna je krátka. Ak si ho nemáte kde nazbierať, zistili sme, že lokálny medvedí cesnak objednáte jednoducho a rýchlo na FARMOVE.sk Medvedí cesnak kúpite tu. Doručia vám ho až domov po celom Slovensku.

Navyše, FARMOVE.sk má až 10% zľavu na všetky produkty a všetky objednávky s dátumom doručenia do 18.3.2022 vrátane.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross