FOTO/VIDEO: Prvá prehra na domácom ľade prišla v najdôležitejšom zápase sezóny. Fanúšikovia Martina a R. Soboty sa spojili

5. marca 2018 | |  | |

V sobotu, 3. marca, sa v Rimavskej Sobote hralo prvé semifinálové kolo druhej hokejovej ligy. Muži HKM Rimavská Sobota v ňom narazili na náročného súpera z Martina. Pre domáci tím prišla prvá prehra na domácom ľade v najdôležitejšom zápase sezóny. Gavaliera v bráne Martina sa im prekonať nepodarilo, inkasovali však sedem gólov. Minuloročný extraligista už dávno prejavil záujem postúpiť do prvej ligy. Ešte pred vhodením úvodného buly si všetci na štadióne spomenuli minútou ticha na bývalého hráča a trénera druholigového HK 96 DYNAMAX Nitra Vieroslava Klenka, ktorý rady hokejistov opustil v priebehu minulého týždňa vo veku 45 rokov. O priebehu zápasu Rimava.sk informoval Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota.

Prvá tretina sa podľa neho hrala vo vyrovnanom tempe a oba tímy čakali na prvý gól. V piatej minúte bola hosťujúcemu celku ponúknutá presilovka. Počas nej si hostia vytvorili pár šancí, no pripomenuli sa aj domáci. „Najväčšie šance mali Martinčania po skončení presilovky, no Križan všetko zlikvidoval,“ priblížil Hanzel. Následne mali presilovku aj domáci, no tá netrvala príliš dlho, pretože sa previnili aj oni. V 17. minúte mali Rimavskosoboťania veľkú šancu, no za výborne chytajúcim Gavalierom zvonila žrď. V závere prvej tretiny mali hostia výhodu v pomere 4:3 a tú zužitkovali v úvode druhej tretiny, keď sa presadil najúspešnejší strelec Martina Pokrivčák. „V druhej tretine sa už nehral taký pekný hokej, keďže sa domáci dostávali pod tlak a nedokázali sa presadiť,“ pokračoval Hanzel. Ako doplnil, v polovici zápasu prišla veľká kríza, keď počas dvoch minút sa hostia dokázali až trikrát presadiť a z toho raz dokonca v oslabení. Na hodnotu dvoch gólov sa dostali Pokrivčák aj Jurášek. „V tomto momente sa zápas úplne zlomil. Domácim chýbal moment prekvapenia a dôraz pred bránou. Prepadávali aj obrancovia, čoho dôkazom bol aj ďalší gól v oslabení, ktorý strelil Poliaček a pripísal si hetrik,“ uviedol. Ani brankár Križan už nepredvádzal také výkony, ako v prvej tretine. Záver druhej tretiny ešte okorenila šarvátka Jána Slováka s Dvořákom. V tretej tretine hostia ešte strelili dva góly a stanovili konečný výsledok 0:7. Najprv využil presilovku Srnka a následne vo vyrovnanom počte skóroval Dvořák.

„Aj keď sa zápas skončil s vysokým gólovým rozdielom, situácia na ľade však tak úplne nevyzerala. Hral sa pekný a bojovný hokej, no kvalita bola určite na hokejkách súpera,“ zhodnotil Hanzel. Rimavská Sobota tak zaznamenala celkom prvú prehru na domácom ľade v tejto sezóne a do Martina vycestuje s nepriaznivým stavom série.
Zápas si podľa organizátorov prišlo pozrieť takmer sedemsto divákov. „Ďakujeme rekordnému počtu divákov, ktorí si našli cestu na štadión a prišli podporiť našich chlapcov. Perfektnú atmosféru vytvorili spojené fankluby Rimavskej Soboty a Martina, ktoré po celý zápas fandili spolu a ukázali nám, že aj súperi môžu byť priatelia,“ vyjadril sa Hanzel. Atmosféru zo zápasu a rozlúčku s hokejistami si môžete pozrieť vo videu.

Druhý a prípadne aj tretí vzájomný zápas sa odohrá budúci víkend na ľade v Martine. Hokejový klub HKM Rimavská Sobota podľa Hanzela organizuje výjazd fanúšikov na sobotňajší zápas v Martine. Cena zájazdu je približne 10 eur a záujemcovia sa podľa neho môžu prihlásiť na telefónnom čísle 0918 304 681. „Budeme veľmi radi ak sa čo najviac našich priaznivcov vyberie na zápas do Martina a podporí našich chlapcov v snahe zdramatizovať túto sériu,“ dodal.

HKM Rimavská Sobota - MHK Martin 0:7 (0:0, 0:5, 0:2) Stav série: 0:1
Strely: 34:35
Vylúčenia: 6:7
Presilovky: 0:2
Oslabenia: 0:2
Rozhodovali: Vido - Číž, Trnka
Diváci: 680
Zostava HKM: Križan - Nociar, Slovák M., Škantár, Urban, Matúška, Heckl, Kulišek - J. Slovák, Filipiak, Šagát - Moroz, Dmitriev, Skvortsov - Buda, Fekiač, Zorvan - Fiľo, Domaev.

Zdroj: Rimava.sk, HKM Rimavská Sobota