MŠK: Rimavskosoboťania ukoristili v L. Mikuláši tri body

16. mája 2013 | |  | |

tréner MŠK Branislav MrázDruholigoví futbalisti MŠK Rimavská Sobota zvíťazili vo včerajšej dohrávke 24. kola v Liptovskom Mikuláši a na svoje konto si pripísali dôležité tri body. Autormi dvoch gólov MŠK bol Adam a Katona. Hoci pred polčasom súper skóroval gólom do kabín, na víťazstvo im to nestačilo.

Ako pre Rimava.sk uviedol tréner MŠK Branislav Mráz, do zápasu išli s cieľom zvíťaziť no uvedomovali si postavenie súpera. „Bol to pre nich kľúčový zápas,“ povedal Mráz, podľa ktorého takéto zápasy prinášajú nervozitu a preto začali aktívnou hrou, ktorá už v prvom polčase priniesla dva góly po pekných akciách Adama a Katonu. Rimavskosoboťania išli pod Tatrami do vedenia po priamom kope Adama, ktorý jemne tečoval Malec. V 39. min sa po individuálnej akcii presadil druhý útočník MŠK Katona, ktorý zvnútra pokutového územia strieľal k pravej žrdi. Záverom prvého polčasu kontrovali aj domáci, ktorí po rohovom kope a centri Latiaka na hlavu Kucharčíka znížili na 1:2. „Pre vývoj zápasu to býva nepríjemný moment, ale veril som mužstvu pretože v prvom polčase sme boli jednoznačne lepší. Oproti zápasu v Senci sme sa zlepšili v obrane,“ dodal.

Druhý polčas Rimavskosoboťania pokračovali v hre a mali ďalšie veľmi dobré 3-4 príležitosti na zvýšenie skóre. Podľa Mráza prišla však aj šanca súpera, prudký center a teč obrancu. „Kostolanský však situáciu zachránil. Bol tam skoro vlastný gól,“ priblížil Mráz, podľa ktorého hráčom chýbala lepšia kvalita zakončenia a výsledok mohol byť výraznejší. „Dôležité je, že aj poslednú desaťminútovku sme zvládli v úplnej pohode a súper sa nedostal do žiadneho tlaku,“ dodal.

Ako Mráz prezradil, po zápase v Liptovskom Mikuláši je veľká šanca naplniť májový cieľ zisku bodov, o ktorom hovorili zatiaľ iba v kabíne. Je pre neho však dôležité, že hráči sa vedia vložiť do zápasov aj keď sa nájdu medzery. „Myslím, že hráči sa sami presvedčili v zápasoch, aký spôsob vedie k úspechu,“ povedal tréner Mráz.

Najbližší zápas odohrá MŠK v sobotu, 18. mája o 17.00 hod., v domácom zápase so Šamorínom. Posledný domáci zápas odohrajú v nedeľu, 26. mája o 17.00 hod. proti Michalovciam. Sezónu ukončia 1. júla v Dubnici nad Váhom.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Rimavská Sobota 1:2 (1:2)
Góly: 43. Kucharčík - 23. Marián Adam, 39. Katona, ŽK: 25. Kucharčík, 60. Latiak (obaja Liptovský Mikuláš), rozhodovali: Špaček - R. Sluk, Petríček, 300 divákov

Zostava MŠK: Kostolanský – Poleť, Sivčevič, Zvara, Migaľa – Pribula, Mravec, Nilaš, Siheľský – Katona, Adam (90. Lupták)